-- reklama --

Idol všech srdcí Julia Roberts si zahrála diabetičku Shelby. Uhodnete, ve kterém filmu?

Idol všech srdcí Julia Roberts si zahrála diabetičku Shelby. Uhodnete, ve kterém filmu?
Julia Roberts je hereckou superstar od svých třiadvaceti let. Zdroj: Shutterstock

Julia Fiona Roberts je americkou ikonou. Od dob, kdy hrála ve filmu Pretty Woman po boku Richarda Gera, se jí stejně tak přezdívá. Podle některých statistik patří k nejlépe placeným herečkám všech dob. Její neteř Emma Roberts je téměř stejně tak úspěšná jako její teta. Zdá se, že herectví má tahle rodina prostě v genech.

Existuje dnes vůbec někdo, kdo nepropadl kráse této herečky? Ačkoliv to o sobě může říct jen málo umělců, dnes neexistuje téměř nikdo, kdo by ji neznal. Jen film Pretty Woman se u nás vysílá pravidelně každé Vánoce, a pak ještě párkrát během roku.

Hrdina Scott Coleman: Jako první diabetik přeplaval kanál La Manche

Scott Coleman začal závodně plavat v osmé třídě jako malý kluk. Už 17. srpna 1996 se stal vůbec prvním diabetikem, který přeplaval kanál La ...

Za její skvostné výkony mohou geny!

Julia se narodila jako třetí dítě v umělecké rodině. Pokud jste tak doteď pátrali, kde se ty fantastické geny zkrátka vzaly, tady je odpověď. Kvůli silným dioptriím a velké puse si užila spoustu posměšků a šikany. Silné geny zaúřadovaly i u dvou jejích sourozenců, kterými jsou bratr Eric Roberts a sestra Lisa Roberts Gillan.

Ani bratrova manželka Eliza Roberts či neteř Emma Roberts se jinou cestou nevydaly. Zejména Emma v této rodině slaví jeden úspěch za druhým. Mladší ročníky si ji budou pamatovat coby vzpurnou blondýnu z filmu Puberťačka, ti starší možná ze seriálu American Horror Story, filmu Millerovi na tripu nebo z netflixového trháku pro mladé Sváteční rande.

Když byly Julii čtyři roky, její rodiče se rozvedli. O šest let později hereččin otec zemřel na rakovinu.

Hrála diabetičku I. typu, kterou překvapila hypoglykémie

Julia má za sebou však o něco více počinů než třicetiletá Emma. Když přešla na filmová plátna, začala jí do klína padat jedna úžasná role vedle druhé. V roce 1990 to byl film Pretty Woman, o rok později Noci s nepřítelem a v roce 1999 Nothing Hill. Všude byla za hvězdu. Mezi její další snímky patří například Nevěsta na útěku, Erin Brockovich, Úsměv Mony Lisy, Na dotek nebo film pro každou ženu Jíst, meditovat, milovat.

V roce 1996 se Julia objevila v kultovním snímku Přátelé a o tři roky později v seriálu Zákon a pořádek.

A nesmíme zapomenout na Ocelové magnólie z roku 1989. Právě v tomto filmu, který natočil Herbert Ross, si zahrála Julia Roberts diabetičku I. typu, která se jmenovala Shelby. V jedné z filmových scén se dokonce potýkala s hypoglykémií. Známá herečka tak byla nadějí pro všechny kolem sebe, že v tom nejsou sami. Jestli je totiž Julie něčím známá, tak především svou odvahou a odhodláním nevzdat se.

Pasivně agresivní chování a nezvladatelné emoce? Dekompenzovaný diabetes může být odpovědí

Jste sami tím, kdo se léčí s cukrovkou a občas má nálady jako na houpačce? Nebo máte kolem sebe jiného diabetika, jehož chování už vám vážně ...

V osobním životě ji úspěch také neminul

Julia vystřídala ve svém životě několik partnerů, u kterých hledala své vytoužené štěstí. Byl mezi nimi například Dylan McDermott, Liam Neeson nebo Kiefer Sutherland, se kterým dokonce plánovala svatbu. Zrušila ji však těsně před datem, kdy se měla konat. Nakonec si v polovině 90. let vzala Lyle Lovetta, country zpěváka. Manželství ale vydrželo jen rok a půl.

V roce 2002 do sebe konečně všechno zapadlo. V červenci řečeného roku si vzala kameramana Daniela Modera, se kterým si užívá život na soukromém ranči v Novém Mexiku. Někdy tráví dvojice čas také v jejich sídle v kalifornském Malibu. Vychovávají spolu tři děti. V roce 2004 se jim narodila dvojčata, dcera Hazel Patricia a syn Phinnaeus „Finn“ Walter. Dalšího syna se dočkali v roce 2007, pojmenovali ho Henry Daniel Moder. 

Zdroj: Independent.co, Wikipedia, Csfd

1276

Diskuze k článku