-- reklama --

Tom Hanks se vypořádal s diabetem, jeho žena překonala karcinom prsu. Slavní manželé podpořili boj s rakovinou

Tom Hanks se vypořádal s diabetem, jeho žena překonala karcinom prsu. Slavní manželé podpořili boj s rakovinou
Tom Hanks a Rita Wilson Zdroj: Shutterstock

Tom Hanks, který je i ve svých sedmašedesáti letech krásný a charismatický muž, a jeho okouzlující manželka, herečka Rita Wilson, se ukázali ve společnosti – a ne ledajaké. Vyrazili spolu na benefiční losangeleský galavečer An Unforgettable Evening zaměřený na podporu boje s rakovinou. Slavný pár má ostatně sám za sebou velké zdravotní peripetie.

Nadace Breast Cancer Research Foundation zaměřená na výzkum rakoviny u žen uspořádala v rámci svého programu Women’s Cancer Research Fund v hotelu Beverly Wilshire v Beverly Hills svou každoroční benefiční akci An Unforgettable Evening neboli „Nezapomenutelný večer“. Tom Hanks (67) a jeho manželka Rita Wilson (67) zastávají funkci čestných předsedů a patří k plejádě celebrit, které organizaci podporují.

Prodělala rakovinu prsu

Pro Hanksovu manželku, která zazářila například v Nevěstě na útěku, má sbírka mimořádný význam. Sama totiž poté, co jí byla v dubnu 2015 diagnostikována rakovina prsu, podstoupila preventivní opatření, dvojitou mastektomii a rekonstrukční operaci. Od mastektomie uplynulo již devět let a Rita Wilson je bez rakoviny.

Léčivý popenec: Na trávení, zánět průdušek, játra i křečové žíly. Možná vám roste na zahrádce

Popenec obecný (Glechoma hederacea L.) je plazivá trvalka, která dorůstá do výšky až 15 cm. Tato léčivá rostlina je v tradiční medicíně pověstná ...

Tom Hanks je diabetik

Rita ale není sama, kdo musel o své zdraví zabojovat. Tom Hanks se už jedenáct let potýká s cukrovkou II. typu. A jak sám přiznal, nejspíš si za ni může sám nebo – lépe řečeno – jeho někdejší nezdravý životní styl. „Jsem z generace líných Američanů, kteří si slepě užívali na party a nyní zjistili, že jsou nemocní. Byl jsem tlustý. Viděli jste mě ve filmech, víte, jak jsem vypadal. Byl jsem totální idiot. Myslel jsem, že se nemoci vyhnu tím, že vynechám z cheeseburgerů housky. Inu, chce to víc,“ sdělil herec pro Radio Times. K nemoci určitě přispěly i razantní změny váhy. Herec, jehož nejhvězdnějším počinem byl Forrest Gump, totiž kvůli hereckým rolím opakovaně drasticky hubnul a přibíral. Tělo tak dostalo pořádně zabrat.

Nyní už ale dlouho usilovně pracuje na udržení zdravé hmotnosti a kontrole hladiny cukru v krvi. A snaží se také alespoň hodinu denně cvičit, aby cukrovku udržel na uzdě.

Mangan je minerál důležitý při zánětech a cukrovce, pomáhá i na cévy. Najdete jej přitom v běžných potravinách

Mangan hraje velkou roli v metabolismu sacharidů, aminokyselin a lipidů. Pomáhá udržovat vyrovnanou hladinu cukru v krvi, takže jde o minerál ...

Mezi hosty byla i diabetička Sharon Stone

Na galavečeru se objevila celá řada osobností, mezi nimi například i Melanie Griffith nebo Sharon Stone, která žije s cukrovkou I. typu.

Zdroj: dailymail.co.uk

8107

Diskuze k článku