-- reklama --

Rakovina prsu a osvěta: Podpořit ji můžete i vy s Pink October!

Rakovina prsu a osvěta: Podpořit ji můžete i vy s Pink October!
Oblečte se v říjnu do růžové a podpořte osvětu v rámci prevence rakoviny prsu! Zdroj: Shutterstock

Lékaři podotýkají, že rakovina prsu je diagnostikována každoročně až u 7 200 žen žijících v Česku. Boj se zákeřnou nemocí pak prohraje přibližně 1 600 z nich. Právě včasný záchyt tohoto onkologického onemocnění zvýší šance na přežití. Zachraňte tedy život nejedné ženy osvětou s akcí Pink October! Oč se jedná?

Už od roku 1985 se celý svět v říjnu halí do růžové – symbolické barvy boje s rakovinou prsu. Právě od toho se odvodil název “Pink October”. Podpořte i vy včasnou prevenci či záchyt onkologické nemoci. Jak to udělat?

Udělejte si fotografii v růžové

Osvěta týkající se vážných onemocnění je nesmírně důležitá. V případě Pink October upozorňuje na důležitost pravidelného samovyšetření prsu, mamografického vyšetření, zdravého životního stylu a diagnostiky mutací BRCA genů, které desetkrát zvyšují riziko rakoviny prsu. Pomoct můžete i vy!

Stačí se vyfotit v růžové barvě – ať už ji obléknete, použijete růžovou rtěnku či lak na nehty, nebo se ozdobíte růžovou květinou. Fantazii se meze nekladou! Svoji fotku sdílejte na sociálních sítích s hashtagem #PinkOctober a vzkazem: „Podporuji prevenci rakoviny prsu!“

Co je to rakovina prsu?

Rakovina prsu je zdaleka nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním. Jak již bylo uvedeno v úvodu, úspěšnou léčbu může ovlivnit jednoznačně časný záchyt zdravotních komplikací, tj. nejen nahmataná bulka v prsu, ale i jeho bolestivost a zvětšení, nebo například viditelné změny bradavky. Proto by dámy měly dbát na prevenci a zajít si po 45. roce života na mamografii. Pomoci může i samovyšetření prsů. Pokud jsou v rodině rizikové faktory pro vznik onkologického onemocnění, je vhodné jít na mamografické vyšetření prsů i dříve.

Příspěvky zdravotních pojišťoven v roce 2022: Co může diabetik uvítat?

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) stále platí za největší v Česku. Obsáhne téměř šest milionů klientů. Každý člověk léčící se s diabetem ...

Hlas žen, které ví…

A co říkají/doporučují ty ženy, které se s rakovinou prsu potýkají, nebo které byly rizikové?

  • Věra, 55 let: “Důležitá je víra, že to zase bude dobré”
  • Jarmila, 52 let: “Na vyšetření choďte do akreditovaných screeningových center a hlavně se nebojte mamografie!”
  • Anna, 63 let: “Chtěla bych vás varovat – nevěřte reklamám na internetu, které od mamografie a tradičních metod zrazují. A jděte na vyšetření včas.”

Zdroj: PR agentura Addicts (tisková zpráva), Nemoci.vitalion, Pink-october, Mamo

2964

Diskuze k článku