Tom Hanks získává navzdory diabetu fantastické role. V novém filmu Here zázračně omládne

Tom Hanks získává navzdory diabetu fantastické role. V novém filmu Here zázračně omládne
Tom Hanks má již od roku 2013 diabetes 2. typu Zdroj: Shutterstock

Proslavil se spoustou nezapomenutelných rolí, jako byl Forrest Gump nebo Viktor Navorski ve filmu Terminál. Slavný diabetik Tom Hanks jede na plný plyn i dnes, a to i navzdory cukrovce. Momentálně dokončuje se stejným týmem, který pracoval právě na oscarovém snímku Forrest Gump, další film. Zkušební projekce snímku s názvem Here proběhla na konci srpna. Režisér Zemeckis ve filmu využil technologii deepfake VFX k omlazení herců za pomoci efektového studia Metaphysic.

Režisér Zemeckis, s nímž Tom Hanks spolupracoval již na světovém trháku Forrest Gump, je pověstný svým nadšením pro nové technologie. A proto se ani nemůžeme divit, že také film Here, který právě prošel zkušební projekcí pro diváky a v kinech se objeví příští rok, je prošpikován nejnovějšími technologickými vymoženostmi.

Toma Hankse i ostatní herce čeká cesta časem

Při natáčení filmu Here se Tom Hanks potkal na place s kolegy, s nimiž před 29 lety natáčel světový trhák Forrest Gump – se scenáristou Ericem Rothem, herečkou Robin Wright a samozřejmě proslulým režisérem Robertem Lee Zemeckisem. V dalších rolích se představí Paul Bettany a Kelly Reilly. Můžeme tedy – celkem opodstatněně – doufat, že i nový Zemeckisův film bude stát za to.

Film, který se začal natáčet letos v únoru, by měl být dechberoucí poutí časem a pamětí. Je adaptací stejnojmenného románu Richarda McGuirea. Měl by se odehrávat v Nové Anglii a vyobrazovat lásky, ztráty, trápení, naděje a dědictví mezi páry a rodinami napříč celými generacemi.

Kvůli vizuálnímu omlazení herců sáhl režisér Zemeckis po technologii deepfake VFX s podporou efektového studia Metaphysic. Tato technologie využívá fotorealistické výměny obličejů ve vysokém rozlišení a efektů omlazení herců živě a v reálném čase, bez nutnosti další kompozice nebo práce s VFX.

Vždycky mě přitahovaly technologie, které pomáhají vyprávět příběh. V případě Here by film jednoduše nefungoval bez toho, aniž by se naši herci plynule proměňovali v mladší verze sebe sama. Nástroje umělé inteligence společnosti Metaphysic přesně tohle dokážou, a to způsobem, který dříve nebyl možný,“ podělil se o své dojmy Zemeckis.

Bude to již pátý projekt, na kterém Hanks se Zemeckisem spolupracuje. V současné době mají za sebou snímky Forrest Gump, Polární expres, Cast Away a Pinocchio.

Noční sovy mají vyšší pravděpodobnost vzniku cukrovky než ranní ptáčata

Podle nové studie zveřejněné tento měsíc v časopise Annals of Internal Medicine mohou lidé, kteří chodí pozdě spát, ohrožovat své zdraví. K ...

Řeší starosti jako každý z nás. Například cukrovku a problémy se synem

Tom Hanks patří mezi světovou špičku. V soukromí ale se svou manželkou Ritou Wilson žijí jako úplně obyčejní lidé. A trápí se stejnými starostmi jako kdokoli jiný. Hanks se už deset let potýká s cukrovkou II. typu, kterou sám přičítá někdejšímu nezřízenému životnímu stylu. „Jsem z generace líných Američanů, kteří si slepě užívali na party a nyní zjistili, že jsou nemocní. Byl jsem tlustý. Viděli jste mě ve filmech, víte, jak jsem vypadal. Byl jsem totální idiot. Myslel jsem, že se nemoci vyhnu tím, že vynechám z cheeseburgerů housky. Inu, chce to víc,“ sdělil herec pro Radio Times. Nyní už dlouho usilovně pracuje na udržení zdravé hmotnosti a kontrole hladiny cukru v krvi. A snaží se také věnovat alespoň hodinu denně pohybovým aktivitám, aby diabetes udržel na uzdě.

Kromě cukrovky však musí se svou ženou řešit například i potíže se synem Chesterem. Ten má už od 16 let problém s drogami. V roce 2015 vyšlo najevo, že zplodil nemanželskou dceru. Důvodem může být nezvládnuté stigma slavné rodiny. Nasvědčovalo by tomu i to, že Chester vystupuje pod pozměněným jménem Chet Hanx. Tom Hanks se k průšvihům svého syna staví odpovědně. Matce své vnučky Michaiah, která v dubnu oslavila sedmé narozeniny, platí byt a i jinak jí finančně pomáhá. I jeho syn se ale ke svému problému nakonec postavil čelem a o svou dceru se stará v rámci střídavé péče.

Lněné semínko pomůže proti parazitům, při zácpě, pálení žáhy a ocení jej i diabetici

Len. Vypadá obyčejně – a přitom je velmi neobyčejný. V našich krajích se odnepaměti používá k výrobě textilií. Ale léčebné využití lněného ...

Nejen skvělý herec, ale i skvělý spisovatel

Své fanoušky překvapil Hanks i svým přispěním do světa literatury. V roce 2018 vydal sbírku sedmnácti povídek nazvanou Uncommon Type: Some Stories, v českém vydání Neobvyklý typ (něco málo povídek). V roce 2023 vydal knihu Making of Another Major Motion Picture Masterpiece, která je popisována jako „nesmírně ambiciózní příběh o natáčení kolosálního, hvězdně obsazeného akčního superhrdinského filmu za miliony dolarů a o skromném komiksu, který ho celý inspiroval“.

Tom Hanks tak dokazuje, že ať už se pustí do čehokoli, nezklame. A tak se určitě můžeme na nový film Here směle těšit, protože už jen Hanks v jedné z hlavních rolí je určitou zárukou dobrého filmu.

Zdroje: worldofreel.com, faroutmagazine.co.uk, booktherapy.cz

1188

Diskuze k článku