Tom Hanks: I přes diabetes patří mezi hereckou elitu. Jedinou rolí si vydělal 40 miliónů dolarů

Tom Hanks: I přes diabetes patří mezi hereckou elitu. Jedinou rolí si vydělal 40 miliónů dolarů
Tom Hanks má již od roku 2013 diabetes 2. typu Zdroj: Shutterstock

Prostomyslný Forrest Gump zbohatl na krevetách, neodolatelný Tom Hanks pro změnu na Forrestu Gumpovi. Uznávaný herec, který se léčí s cukrovkou II. typu a v mládí se živil jako prodejce popkornu a poslíček, se – podobně jako Forrest Gump – vyšvihl z bláta na špici a jen díky ztvárnění postavy Forresta Gumpa si podle dailymail.co.uk polepšil o 40 milionů amerických babek. Prozíravě si totiž ve smlouvě vyjednal speciální klauzuli.

Je to už deset let, co Tom Hanks (67) přiznal, že má cukrovku druhého typu. Během svého vystoupení v pořadu Noční show Davida Lettermana v roce 2013 Tom Hanks řekl: „Šel jsem k lékaři a ten mi řekl, že vysoké hladiny cukru v krvi, které se objevovaly od mých 36 let, přerostly v cukrovku druhého typu.“ Ze své nemoci viní špatné geny a svou pochybnou životosprávu.

Byl jsem totální idiot, řekl Hanks

Podle jeho slov stojí za jeho nemocí hlavně chaotický herecký život, neustálé přibírání a hubnutí kvůli rolím a také nezdravá životospráva v mládí. „Jsem z generace líných Američanů, kteří si slepě užívali na party a nyní zjistili, že jsou nemocní. Byl jsem tlustý. Viděli jste mě ve filmech, víte, jak jsem vypadal. Byl jsem totální idiot. Myslel jsem, že se nemoci vyhnu tím, že vynechám z cheeseburgerů housky. Inu, chce to víc,“ sdělil herec pro Radio Times.

Když si utřídil myšlenky a nabyl jistoty, že jeho prioritou je zdraví, začal tvrdě pracovat na udržení zdravé váhy a kontrole hladiny cukru v krvi. Během natáčení podcastu Sooo Many White Guys řekl: „Snažím se, abych každý den věnoval jednu hodinu pohybové aktivitě. Může to být cokoli od běhání na běžeckém páse až po procházky nebo výlet se psem, ale musí to být jedna hodina každý den.“ Přiznal však, že cesta zdravé životosprávy po tolika letech nespoutaného života není vůbec snadná: „Dávám si pozor na to, co jím, až mě to nudí. A čas od času podvádím – a pak jsem sám na sebe naštvaný,“ dodal. Inu, i herec ověnčený Oscary je člověk jako každý jiný – se všemi slabostmi.

Závislosti na cukru se dá zbavit, ale bez abstinenčních příznaků se to nejspíš neobejde

Sladkostmi odměňujeme děti za dobré známky. Odměňujeme i sami sebe po náročném dni. Zvykli jsme si na „sladkou tečku“ po nedělním obědě. Při ...

Právní klauzule se mu vyplatila

Film Forrest Gump, v němž Tom Hanks ztvárnil jednu ze svých životních rolí, byl natočen podle románu amerického spisovatele Winstona Grooma z roku 1986. Účinkováním ve filmu natočeném v roce 1994 si Tom Hanks vydělal 40 milionů dolarů poté, co si ve smlouvě vyjednal zvláštní klauzuli, podle níž si odnášel výdělek na základě části tržeb, nikoliv paušální honorář za svou hereckou roli.

Tom Hanks a režisér Robert Zemeckis si navíc přivydělali tím, že investovali své vlastní prostředky, aby ve filmu zůstaly scény, za které studio Paramount Pictures nechtělo zaplatit. Oficiální záznamy o Hanksových výdělcích nebyly nikdy zveřejněny, ale předpokládá se, že si herecká hvězda mohla za film přijít celkově na 60 milionů dolarů.

Film byl natočen se skromným rozpočtem 55 milionů dolarů, a přesto trhal, pokud jde o tržby, rekordy. Navíc byl nominován na 13 Oscarů a získal jich šest: za nejlepší film, nejlepšího herce (Tom Hanks), nejlepšího režiséra (Robert Zemeckis), nejlepší adaptovaný scénář (Eric Roth), nejlepší střih a nejlepší vizuální efekty.

Výběr spodního prádla je pro diabetiky klíčový: Podpoří prevenci diabetické nohy i mykotických onemocnění

Diabetes mellitus je stále rozšířenějším onemocněním – každý rok jím jen na území České republiky nově onemocní 60 tisíc lidí. Chronické ...

Některé své filmy nesnáším, přiznal Hanks

Sedmašedesátiletý herec, který během své kariéry hrál v 85 filmech a získal 5 ocenění Zlatý glóbus, 2 Oscary a celou řadu dalších cen, v rozhovoru pro časopis The New Yorker, který vyšel 28. května, prozradil, že ne všechny své filmy miloval: „OK, přiznejme si to: Všichni jsme viděli filmy, které nesnášíme,“ řekl. „Hrál jsem v několika filmech, které nesnáším. Vy jste viděli některé mé filmy a nenávidíte je.“ To, které filmy mu k srdci nepřirostly, dvojnásobný držitel Oscara blíže nespecifikoval.

Tým z Forresta Gumpa znovu na scéně

V září se začne natáčet filmová adaptace románu Richarda McGuirea, ve které se znovu setká hvězdný tým z Forresta Gumpa: režisér Robert Zemeckis, scenárista Eric Roth a Tom Hanks společně s Robin Wright v hlavních rolích. Film s názvem Here by měl být dechberoucí poutí časem a pamětí. Měl by se odehrávat v Nové Anglii a vyobrazovat lásky, ztráty, trápení, naděje a dědictví mezi páry a rodinami napříč celými generacemi. Doufejme, že se tento nový film zařadí mezi filmy, které následně ocení i Tom Hanks, který pro časopis People v září 2022 s pokorou sobě vlastní řekl: „Natočil jsem spoustu filmů a myslím, že čtyři z nich jsou docela dobré, a stále žasnu nad tím, jak filmy vznikají. Od záblesku nápadu až po mihotavý obraz na plátně je celý proces zázrak“.

Zdroje: dailymail.co.uk, robinwright.org.es, today.com

12359

Diskuze k článku