Známý porotce Randy Jackson je kost a kůže. Spekuluje se o cukrovce i dluzích

Známý porotce Randy Jackson je kost a kůže. Spekuluje se o cukrovce i dluzích
Randy Jackson v roce 2018 Zdroj: Gage Skidmore/Creative Commons, volné dílo

Před dvaceti lety vážil 160 kilo. Teď se proslulý hudebník, producent a dřívější porotce z oblíbené soutěže American Idol doslova ztrácí před očima. Když se Randy Jackson po delší době objevil na televizních obrazovkách, fanoušky to vyděsilo. Randy sice začal cíleně hubnout, když mu diagnostikovali diabetes II. typu, podle jeho současné vizáže to ale vypadá na vážnější zdravotní problémy. Anebo je za jeho aktuálním vyzáblým vzhledem stres kvůli nezaplaceným daním.

V roce 2002 se ve zdravotní dokumentaci Randyho Jacksona, v té době porotce oblíbené soutěže American Idol, objevila nepříjemná diagnóza: cukrovka II. typu. V té době byli Randy Jackson a jeho kolegové v porotcovském křesle – Simon Cowell a Paula Abdul – skutečnými hvězdami, které se zasloužily o famózní sledovanost soutěže. Randy už delší dobu bojoval s různými zdravotními problémy, k nimž určitě přispívala i jeho obezita.

Přirozeně zhubnout nešlo, pomohla operace žaludku

Teprve až diagnóza diabetu ho přiměla k tomu, aby se vydal na cestu hubnutí. „Je to prokletí být zatížen nemocí, která ohrožuje život a které se nemůžete zcela zbavit (i když ji určitě můžete zvládnout),“ napsal později Randy ve své knize Body with Soul. Současně však dodal: „Ale je to požehnání, když se vám dostane toho obrovského probuzení.

V roce 2003 podstoupil Randy Jackson, který sám sebe označoval za „emočního jedlíka“, žaludeční bypass. Postupně ze svých 160 kilogramů ubral přes 50 kilo. Po letech se podělil o své tajemství, jak si udržet nabytou hmotnost: dodržování stravovacího plánu zahrnujícího denně pět jídel obsahujících spoustu ryb a čerstvé zeleniny a ovoce.

Živoucí důkaz, že cukrovka se dá zvládat

Když Randy v květnu 2013 – po dvanácti porotcovských sezónách – opustil soutěž American Idol, držel si rozumnou váhu. Po odchodu ze soutěže se věnoval hudbě a podílel se na pořadu Name That Tune. Tvrdil o sobě, že je živoucím důkazem, že se cukrovka II. typu dá zvládat.

V roce 2022 se během rozhovoru pro časopis People svěřil s tím, jak se mu daří udržet si úbytek váhy a zaměřit se na zdravější stravování. „Když mám opravdu pocit, že si potřebuji dát kousek sladkosti, dám si maličký kousek, abych si v duchu neříkal: ‘Ne, ne, ne’,“ prozradil, jak zvládá situace, když ho honí mlsná. „Čím víc si odepíráte, tím spíš se v určitém okamžiku utrhnete ze řetězu a spořádáte 18 tyčinek najednou.“

Quinoa: Superpotravina pro diabetiky i celiaky. Rýži strčí hravě do kapsy

Quinoa bývá označována za pseudocereálii. Její původ sahá až k Inkům, kteří quinou nazývali „matkou všech obilovin“, ačkoliv o obilovinu nejde. ...

Fanoušci se strachují o jeho zdraví

Když po letech Randy Jackson spolu s Paulou Abdul u příležitosti 20. výročí soutěže American Idol znovu jako hosté usedli do porotcovských křesel pořadu, vzbudilo to u diváků vlnu nadšení i nefalšovaného zděšení.

To je tak smutné. Randy vypadá vyhuble a špatně jako umírající kočka. Doufám, že je v pořádku. Upřímně netuším, proč je přivedli zpátky… Randy a Paula jsou považováni za legendy American Idol ve srovnání s kýmkoliv, kdo teď sedí v porotě. Ale jasně, posaďme je vedle Katy Perry, která vydělává 25 milionů za sezónu…,“ okomentoval video zachycující návrat Randyho mezi porotce American Idol v roce 2022 jeden z fanoušků. Také na Twitteru (dnes X) se podobných ohlasů na vyzáblý zjev Randyho objevila celá řada a rozjely se spekulace ohledně Randyho zdravotního stavu.

Možná na tom má svůj podíl operace páteře, kterou Randy prodělal v roce 2019.

Obrovské dluhy mu asi nedají spát

Ale zdravotní potíže nemusí být jediným důvodem. Randy Jackson totiž od roku 2016 dluží státu více než 540 tisíc dolarů na daních. Tento fakt exkluzivně potvrdil deníku The Sun pracovník losangeleského úřadu. Při takových dluzích by nejspíš nechutnalo nikomu. A tak se jen můžeme dohadovat, co se za subtilní postavou slavného – druhdy stošedesátikilového pořízka – doopravdy skrývá.

Boj s nadváhou: Kdo dobře spí, ten hubne

To, že spánek léčí, ví asi každý. Když nás skolí chřipka, dokážeme spát i dva dny v kuse. A poté, co se nakonec probereme ze spánkového kómatu, ...

Randy Jackson – člověk z masa a kostí

Randy, který letos oslavil 67 let, o sobě říká, že je rodinný typ. Z manželství s první ženou Elizabeth má dceru Taylor, se svou druhou ženou Erikou Riker má dceru Zoe a syna Jordana. I nadále se věnuje podnikání a charitativní činnosti.

Zdroje: yahoo.com, the-sun.com, youtube.com, hollywoodlife.com

1239

Diskuze k článku