Z léku na diabetes je populární nástroj na hubnutí. Oprah Winfrey se takovým lidem vysmála, pak ale rychle obrátila

Z léku na diabetes je populární nástroj na hubnutí. Oprah Winfrey se takovým lidem vysmála, pak ale rychle obrátila
Oprah Winfrey se vyjádřila k hubnutí pomocí léku na diabetes Zdroj: CC BY 2.0 wia Wikimedia Commons/Maryland GovPics

Moderátorka, která proslula nejen svou show, ale také naducanou postavou a věčnou snahou zhubnout, se nedávno opřela do těch, kteří ke zhubnutí využívají léky na diabetes. Není žádným tajemstvím, že některé z léků na cukrovku pomáhají s léčbou obezity a hollywoodské celebrity se k nim až příliš často uchylují. Oprah se proti těmto lékům nejdříve vymezila. Teď ale své tvrzení pro změnu odvolala. Proč?

Slavná americká moderátorka Oprah Winfrey (69) byla vždy známá tím, že se vyjadřovala k závažným otázkám. Nyní se dotkla i tématu užívání pilulek na hubnutí.

Média můj boj s váhou zneužívala

Devětašedesátiletá mediální královna si nedávno v pořadu The State of the Weight, kde byla hostem, postěžovala, jak často byla pod nenávistnou palbou kvůli své váze. „Všichni víte, že po téhle cestě kráčím většinu svého života. Nejvíc jsem vážila 107 kilogramů a pochybuji, že existuje veřejně známá osoba, jejíž váha by byla za tu dobu více propírána než moje,“ uvedla Oprah ve svém vstupu.

Winfrey se původně jmenovala Orpah, její rodina a přátelé měli ale problém s vyslovováním jména, a proto ji říkali Oprah. 25 let moderovala svou věhlasnou Oprah Winfrey Show. Vešla do povědomí také tím, že v roce 2021 vedla nechvalně proslulý rozhovor s princem Harrym a Meghan Markle.

Léky na diabetes jsou moc snadná cesta

Oprah se v pořadu přiznala, že o užívání léku, který se používá k léčbě cukrovky a pomáhá s léčbou obezity, také uvažovala, ale nakonec od toho ustoupila. „Neměli bychom prostě všichni více přijímat jakékoli tělo, které si zvolíte? Měla by to být vaše volba. Už když jsem poprvé slyšela o lécích na hubnutí – v té době jsem prodělala operaci kolene – cítila jsem, že to musím zvládnout sama. Protože vzít si lék, to je příliš snadná cesta,“ uvedla moderátorka.

Hořčík: Klíčový spojenec v boji s diabetem. Doplňte jej konzumací správných potravin

Hořčík neboli magnesium nepomáhá jen diabetikům – je to klíčový minerál pro fungování lidského těla jako celku. Je nesmírně důležitý pro správnou ...

V devíti letech byla zneužívána

Oprah Winfrey se ve své show vždy dotýkala vážných témat. V roce 1986 dokonce přiznala před televizními diváky v díle, který se zabýval pohlavním zneužíváním, že ji od jejích devíti let sexuálně obtěžoval její bratranec, strýc a také rodinný přítel.  

Odvolávám, co jsem odvolala a slibuji, co jsem slíbila…

Jenže neuplynul ani měsíc a Oprah vzala svůj výrok o „snadné cestě“ zpět. Pravdou je, že po jejím komentáři v pořadu The State of the Weight došlo následující den k poklesu akcií společnosti WeightWatchers, kde má Oprah podíl a která předepisuje svým klientům mimo jiných léků na hubnutí i pověstný lék na diabetes, až o 15 %.

Oprah v prohlášení pro The Wall Street Journal uvedla, že její komentáře byly „špatně pochopeny“ a „vytrženy z kontextu“: „Aby bylo jasno, věřím, že léky na předpis jsou důležitou a reálnou možností pro lidi, kteří bojují s váhou a zdravotními problémy,“ řekla moderátorka a dodala: „Každý člověk by měl mít možnost zvolit si, co pro něj znamená wellness a dobré zdraví, aniž by byl kontrolován, stigmatizován nebo se styděl.“ Zdá se, že se opět potvrdilo, že peníze hýbou světem.

Míla Myslíková: Nakynutou vodnici a maminku básníka Šafránka obrala na konci života sekta

Byla to krásná, energická žena, které by všichni určitě leželi u nohou, i kdyby nebyla slavná herečka. Režisér Jiří Menzel o ní v pořadu ČT ...

Štíhlá jako proutek

Zdá se, že po celoživotním boji s váhou dosáhla Oprah Winfrey konečně vysněné postavy. Devětašedesátiletá moderátorka se pyšní postavou s krásnými křivkami, kterou hrdě předvedla na nedělním galavečeru v Los Angeles. Léky na diabetes ale v jejím zhubnutí – jak se zdá podle jejích komentářů – asi žádnou roli nehrály. Oprah tedy nejspíš konečně na prahu sedmdesátky našla dost silné vůle, na jejíž nedostatek si dříve stěžovala.

Zdroje: idnes.cz, nypost.com, oprahdaily.com, wsj.com, fandomwire.com, wikipedia.org

2440

Diskuze k článku