Můj příběh: “V těhotenství jsem přibrala dvacet kilo. Manželovi už se prý nelíbím.”

Můj příběh: “V těhotenství jsem přibrala dvacet kilo. Manželovi už se prý nelíbím.”
Ve svém těle se Tereza cítila dobře Zdroj: Freepik

Tereza má doma diabetika, který žije striktně zdravě. Jelikož je manžel řidič kamionu, rád se ve volném čase hýbe a vynahrazuje si sedavé zaměstnání. Když ale jeho žena během těhotenství přibrala pár kilo navíc, po dvou letech už měl potřebu jí říct, aby s tím něco dělala. To se Terezy natolik dotklo, že se rozhodla k ráznému kroku.

Jmenuju se Tereza a jsem bývalá recepční – bývalá, protože momentálně jsem na rodičovské s dvouletou dcerou Anežkou. Můj manžel Jaroslav je řidič kamionu a také diabetik. Kvůli cukrovce se odjakživa velmi hlídá, dbá na zdravou stravu a dostatek pohybu. Sám si uvědomuje, že celé dny jen sedí, a proto si to později vynahrazuje intenzivním tréninkem.

Nadějný výzkum léku zpomalujícího destrukci buněk slinivky: Preparát k prevenci diabetu 1. typu čeká na schválení

Diabetes 1. typu je autoimunitní onemocnění, ke kterému dochází, když imunitní systém napadá a ničí buňky slinivky břišní, které tvoří inzulín. ...

Tak jsem trochu přibrala – no a?

Mě nikdy sport moc nelákal. Když ale přišla před pár lety pandemie, kadeřnictví, kde jsem dělala na recepci, se zavřelo, a najednou jsem byla častěji doma než venku – pochopitelně. A začala jsem přibírat. Nejdřív to bylo pět kilo, nakonec skoro deset. A do toho jsem otěhotněla.

Měla jsem pocit, že v takovém období si můžu dopřát vše, co se mi jen zlíbí – a pochopitelně jíst za dva. Mojí nejoblíbenější pochutinou byly chlebíčky, ty jsem zkrátka zbožňovala. Když jsem šla k porodu, měla jsem nahoře před dvacet kilo. Nějak mě to ale netrápilo, protože jsem se zkrátka ujišťovala, že to po porodu lehce shodím.

Antioxidační síla tříslovin: Ve fytoterapii mají právem své místo

Kromě toho, že jsou třísloviny využívané ve fytoterapii, slouží například i k ochraně kožených výrobků, přidávají se do barev, mají svou ...

Dala jsem manželovi na výběr. Ale co když zvolí špatně?

Jaké bylo mé překvapení, když to ani zdaleka nešlo tak jednoduše. Myslela jsem, že pohybu budu mít dostatek. Ale dcera nespala, já jsem probděla celé noci, přes den jsem doháněla domácnost a snažila se v kuchyni něco navařit, byla jsem frustrovaná, ve stresu, takřka bez kamarádek. Bylo to pro mě těžké období, ve kterém jsem se uzavírala sama do sebe.

Zároveň jsem samozřejmě cítila, že už se mezi ostatními necítím dobře, protože ti, kteří mě neviděli několik měsíců nebo dokonce let, by okamžitě poznali, že číslo na váze je už dávno trojmístné… A do toho se přidal můj manžel, který měl už během těhotenství narážky, že nejím dvakrát kvalitně, zároveň také, že bych se mohla víc hýbat. Čím více o tom mluvil, tím více mě to bolelo. On to asi nemyslel zle, ale absolutně se to míjelo účinkem.

Nakonec mi před pár dny řekl, že už se mu nelíbím. Jenže to se mě dotklo. Jak si vůbec někdo může dovolit soudit postavu druhého? A tak jsem mu řekla: “Buď mě budeš mít rád takovou, jaká jsem, nebo běž.” Jenže Jarda na to nic neodpověděl a já se teď bojím, že od nás skutečně odejde. Byl by toho vůbec schopný? Jen proto, že ženská po porodu pár kilo přibere?

Zdroj: autorka vycházela z rozhovoru s hlavní aktérkou Terezou

45985

Diskuze k článku