Můj příběh: „Pomáhala jsem tchánovi, který měl cukrovku. Zamilovala jsem se do něj.“

Můj příběh: „Pomáhala jsem tchánovi, který měl cukrovku. Zamilovala jsem se do něj.“
Libuška se bláznivě zamilovala do svého tchána. Zdroj: Freepik

Libuška to vždy s každým myslela dobře. Když jí manžel navrhnul, aby zanechala práce a pomohla mu s péčí o otce, neváhala. Jenže osud tomu chtěl, že z menší pomoci vznikla nakonec láska...

S Tomášem jsme byli manželé už 13 let. Brali jsme se sotva po dvacítce a musím říct, že mezitím se každý z nás dost změnil. Vyrostli jsme z puberťáků v dospělé lidi, kteří měli zcela odlišné touhy a sny. Jak jsme do sebe dříve byli zamilovaní, dnes jsme jen žili vedle sebe. Vlastně už jsem se ani netěšila domů, neměli jsme si co říct.

Můj příběh: „Partner nechce pracovat. Když ho ale opustím, nebude mít co jíst.“

Začalo to jako pohádka. Martin mě pozval na kafe, slovo dalo slovo a bylo to! A ještě tam také byla nějaká ta vzájemná sympatie, vášeň, touha a ...

Manžel mi nabídnul, že nemusím pracovat

Loni v zimě si tchán zlomil ošklivě obě nohy. Bydlel 40 kilometrů od nás a někdo mu musel pomoci obstarat běžné potřeby. Navíc byl diabetik, potřeboval občas uvařit nebo poklidit. Nabídla jsem se, ale neměla jsem řidičák. Tak Tomáš navrhl, že se k tchánovi na nějaký čas oba přestěhujeme. To byl osud.

Já jsem tou dobou neměla práci. Během pandemie moje firma skončila a Tomáš mi nabídnul, že můžu zůstat doma. Vydělával dost na to, abychom se i tak měli dobře. Vlastně mě bavilo vařit, péct, starat se o domácnost. Proto mi ani nevadilo, že změním prostředí a přibude mi k tomu péče o tchána.

Můj příběh: „Tchyně nám darovala dům. Její podmínka však byla, že nebude i můj.“

Tchyně byla báječná ženská. Já si s ní tak rozuměla! Při každé návštěvě připravovala plný stůl dobrot, který skrýval neméně chutné varianty i pro ...

První polibek a první milování

Jenže Tomáš tou dobu často nebýval doma, jezdil na služební cesty i přes noc. Tedy aspoň to říkal. Časem jsem zjistila, že má milenku. Tou dobou už jsem ale trávila večery s tchánem, Richardem, který mi neskutečně imponoval. Nikdy dřív jsem ho tak nevnímala. Byl to vtipný a silný muž, kterého jsem si vedle sebe vždy přála. Velmi brzy jsem zjistila, že mi imponuje i jinak než jako otec mého manžela.

Tehdy se to seběhlo velmi rychle. První polibek, první milování… To už byl Richard v pořádku a žádnou sádru neměl. Večery se skleničkou vína jsem milovala. Dávno jsem věděla, u koho Tomáš přebývá. Přiznali jsme mu s Richardem vše. Pravda, ze začátku byl pořádný humbuk, řev a hádka. To jsem dostala jmen. A vlastně ho chápu.

Dnes je Tomáš s Monikou, ženou, se kterou mě kdysi podváděl. V době, kdy já se zamilovávala do jeho otce. Asi to tak mělo být. Naše společná cesta skončila a začala nová. Děti jsme nikdy neměli, vlastně jsem po nich ani netoužila. Pravda ale je, že s Richardem bych si to představit dokázala… Jen nevím, co by na to Richard řekl. A co by můj exmanžel řekl na svého nového sourozence.

Zdroj: autorka vycházela z rozhovoru s hlavní aktérkou Libuškou

160115

Diskuze k článku