Zimní tábor Bedřichov: Nedostatek sněhu vedoucí vyřešili

V neděli 12. ledna vyrazilo 27 dětí z celé ČR na svůj zimní tábor "Bedřichov 2020", který opět uspořádal Diacel Písek.

Zimní tábor Bedřichov: Nedostatek sněhu vedoucí vyřešili

Každý rok je zimní dia tábor jiný. Letos byl Bedřichov téměř bez sněhu. Začátečníci využili první den cvičnou louku, ostatní víc chodili na procházky. Vedoucí se však
rozhodli umožnit dětem i tak lyžování, proto je svými auty vozili všechny na výše položený Severák. Došlo i na snowboard, běžky se sestřičkou Markétou, i když za horších podmínek.
Nechyběla ani tradiční návštěva aquacentra Babylon v Liberci, společný bowling, turnaj v piškvorkách, malování triček, i fotbal na slepo a lampionek přání. Už potřetí přijel pan Děkanovský a připravil pro děti biatlonový závod. Tábor je však nejen o sportu, ale především o cukrovce. O diabetologický kvíz se postarala společnost Promedica, děti psaly opět testík, měly besedu s doktorkou Martou a všechny si vyzkoušely píchat glukagen. Letošními instruktory byli opět Zdenka, Milan, Karel, a pomáhal Vojta.

Rodiče i děti byli spokojeni, opět došlo na slzičky při loučení. Velké ocenění se nám ale dostalo o pana Jelínka, majitele hotelu, i personálu. Řekli nám, že tak skvělou skupinu ještě neměli. Chválili nás instruktory za to, jaký mají děti program a jak se jim všichni maximálně věnujeme. Byli nadšení i z chování dětí. Proto se máme za rok kam vrátit.  To nám udělalo obrovskou radost.

Další plánované akce DIACELU:

29. 1. 2020 Lednové lyžování na Monínci
17. 2. 2020 Únorové společenské setkání na Monínci
6. – 12. 3. 2020 Lyžování v Itálii – zájezd – Alpe Cermis

Více na diacel.cz.

Zdenka Staňková, Diacel Písek

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x