Angie Stone: Za můj diabetes může nehoda

Úspěšná zpěvačka, skladatelka, producentka a herečka Angie Stone věří tomu, že by neměla diabetes, kdyby se nestala osudná nehoda.

Angie Stone: Za můj diabetes může nehoda

V nemocnici, kde dřív pracovala, došlo k úniku chemických látek, které u Angie vyvolaly sarkoidózu (zánětlivé onemocnění). Následná léčba byla dlouhodobá. Podařilo se sice odvrátit nejhorší projevy nemoci, léčba ale zřejmě vedla k rozvoj diabetu 2. typu. Angie bylo v té době 38 let. Je však nutné zmínit, že  měla k diabetu nezpochybnitelné genetické předpoklady – matka i teta Angie byly obě diabetičky.

Diabetes ji na cestě ke slávě nezastavil

Angie Stone se narodila v Columbii v roce 1961. Během své kariéry získala tři nominace na cenu Grammy, prodala přes 10 milionů alb a zahrála si v řadě filmů a televizních seriálů. To vše s diagnózou diabetes mellitus, o které prohlásila, že ji nezastaví.

“Pochopila jsem, že je potřeba na sobě tvrdě pracovat.”

K diabetu se Angie Stone veřejně přihlásila při účasti na televizní reality show Celebrity Fit Club, který sleduje hubnutí populárních osobností. Byla to pro ni výzva – chtěla být zdravější a naučit se zvládat svoji nemoc. „Pochopila jsem, že je potřeba na sobě tvrdě pracovat,“ zhodnotila Angie pořad, během kterého se jí podařilo zhubnout přes 8kg. V roce 2008 spojila své síly s iniciativou FACE (Fearless African Americans Connected and Empowered) a zahájila kampaň zaměřenou na rodiny Afroameričanů, které jsou neúměrně postiženy diabetem. „Hlavním důvodem, proč tito lidé nepodstupují testy na diabetes, je strach z neznámého,“ uvedla Angie s tím, že si dobře vzpomíná, jak se cítila, když zjistila, že je diabetik. Teď doufá, že pomůže druhým vyhnout se slzám a strachu. Připouští, že na první pohled může být diagnóza diabetu skličující.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x