Oscarová herečka a diabetička Halle Berry: V novém filmu bojuje o život, v tom reálném pomáhá s menopauzou

Oscarová herečka a diabetička Halle Berry: V novém filmu bojuje o život, v tom reálném pomáhá s menopauzou
Halle Berry se v roce 1986 umístila v soutěži Miss World jako šestá a není divu. Její krása je proslulá Zdroj: Shutterstock

Půvabná americká herečka Halle Berry bezpochyby patří k nejkrásnějším ikonám filmového plátna. Držitelka Zlatého globu, ceny Emmy i Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli amerického dramatického filmu Ples příšer vypadá i v téměř šedesáti letech naprosto famózně, a tak není divu, že se její fanoušci nemohou dočkat každého nového díla, ve kterém se objeví. A jejich sen se jim brzy splní. Již v září totiž vstoupí do kin nový hororový snímek, ve kterém bude Halle v roli hlavní hrdinky bojovat o přežití.

Never Let Go zamíří na podzim do kin

Nový postapokalyptický horor nesoucí název Never Let Go vzniká pod taktovkou hororového veterána. Režíruje jej francouzský režisér Alexandre Aja, který mimo jiné proslul snímky Kořist či Hory mají oči. Tentokrát do svého děje zahrnul tříčlennou rodinu – matku (Halle Berry) a dva chlapce (Anthony B. Jenkins a Percy Daggs IV), kteří jsou již dlouhé roky terorizováni tajemným zlem. Jejich těžký život na opuštěné chatě uprostřed lesů je naplněn nejen samotou a neustálým nedostatkem jídla, ale navíc mohou z domu vycházet jen připoutaní na dlouhé lano, aby je nepohltilo zlo a oni nenávratně nezmizeli. Na dramatičnosti však celá situace začne nabývat ve chvíli, kdy jeden z chlapců začne po původu tohoto zla pátrat a začne řešit otázku, zda zlo v lese skutečně existuje, nebo je problém v jejich matce…

Podle prvotního traileru se mají diváci na co těšit, a tak není divu, že se nemohou dočkat premiéry. Do amerických kin vstoupí tento horor na konci září letošního roku, a nezbývá tak než doufat, že se jej brzy dočkáme i u nás.

Můj příběh: Po rozvodu jsem zanevřel na ženy. Můj postoj změnila až sestřička na diabetologii

Diagnóza cukrovky byla pomyslným posledním hřebíčkem Kdybych se měl ohlédnout zpátky, tak pět let před tím, než mi diagnostikovali cukrovku 2. ...

Halle Berry dostala svou cukrovku pod kontrolu díky stravě

Kromě herectví se však Halle Berry věnuje také osvětě v oblasti zdraví. Bylo jí 22 let, když upadla do kómatu a lékaři následně vyřkli ortel, se kterým se potýká již více než 30 let – diabetes. I když byla do té doby zdravá a plná sil, najednou přišel moment, kdy musela začít přistupovat ke svému životu zcela odlišně. „Byl to okamžik, na který nikdy nezapomenu,“ zavzpomínala Halle na sdělení diagnózy cukrovky, kdy také uvedla, že musela rychle reagovat na to, jakým způsobem žije a bude žít svůj život. A jelikož je pro ni jakožto diabetičku zásadní především strava, rozhodla se pro keto dietu, kterou dodržuje již téměř 30 let. Nezapomíná ale ani na doplňky stravy, které ji nejen podporují ve cvičení, ale také jí udržují svaly.

Menopauza jako běžná součást života žen

Kromě propagace zdravé stravy se v poslední době slavná herečka zaměřila také na problémy s menopauzou. Podle ní nemá devět z deseti žen o menopauze dostatek informací a i ona sama přiznala, že toho o tomto tématu sama moc nevěděla – a dokonce ani její lékař.

„Můj lékař neměl žádné znalosti a nepřipravil mě,“ popsala Halle Berry své zkušenosti se špatnou diagnózou perimenopauzy v rozhovoru s první dámou Jill Biden na březnovém summitu Day of Unreasonable Conversation v Los Angeles. Dle jejích slov je třeba o této velmi běžné součásti života mluvit, aby se ženy zbavily hanby z menopauzy. K propagaci osvěty o menopauze využívá platformy sociálních sítí a zároveň ve spolupráci se senátory žádá, aby federální vláda prosadila legislativu, která by dala 275 milionů dolarů na výzkum a vzdělávání v oblasti menopauzy. Žádá více finančních zdrojů na klinické studie menopauzy a také na hormonální terapii, která se používá k léčbě návalů horka a dalších příznaků.

Zdroje: kinobox.cz, nerdfix.cz, film.moviezone.cz, dále dle textu

670

Diskuze k článku