Senioři a chůze: každý krok se počítá

Nová studie amerických vědců zjistila, že větší počet kroků nachozených za den nám může pomoci žít déle a nezáleží na tom, jestli je nachodíme v krátkých intervalech během celého dne nebo všechny najednou například během procházky či túry.

Senioři a chůze: každý krok se počítá

Tento úvodní výzkum byl představen na on-line konferenci Americké kardiologické asociace s názvem Epidemiology, Prevention, Lifestyle & Cardiometabolic Health Conference.

Tato studie rovněž prokázala, že čím více se lidé každý den hýbali, tím déle žili, a to bez ohledu na to, zda šlo o krátký nárazový pohyb během každodenních aktivit, jako je chození do schodů či domácí práce nebo o souvislé 10-minutové a delší cvičení.

Díky fitness aplikacím a krokoměrům člověk snadno zjistí, kolik kroků nachodil, proto i vědci k porovnání různých úrovní pohybové aktivity použili nositelné zařízení na počítání kroků. Studie se zúčastnilo téměř 17 000 žen starších šedesáti let, které byly v rámci výzkumu sledovány po dobu šesti let.

Souvislé i krátké nárazové intervaly pohybu byly zdraví prospěšné. Každé počáteční zvýšení denního počtu kroků o 1 000 při krátkém pohybu bylo spojeno s 28% snížením počtu úmrtí v období po skončení studie. Ve skupině účastnic, které denně nachodily více než 2 000 kroků, se počet úmrtí snížil o 32 %.

„Pro starší dospělé je složitější účastnit se strukturovaných cvičebních programů. Pro některé z nich proto vhodnější a příjemnější prostě začít více chodit. Mohou třeba zaparkovat auto dále od cíle své cesty, nebo začít víc pracovat na zahradě,“ dodává vedoucí studie.

Zdroj: www.heart.org

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x