Můj příběh: Bojím se, že přítel má cukrovku, nedokážu ho ale dotlačit k lékaři

Můj příběh: Bojím se, že přítel má cukrovku, nedokážu ho ale dotlačit k lékaři
Bála se, že to bude jen prázdninové dobrodružství, ale vyklubala se z toho láska Zdroj: Pixabay

Už nějakou dobu mám podezření, že se zdravím mého přítele není něco v pořádku. Nechce ale o ničem slyšet a návštěvu lékaře odmítá, říká Ema (34). Nevím, co mám dělat.

Seznámili jsme se na dovolené v Řecku, bylo to jako blesk z čistého nebe. Stála jsem u bazénu a čekala na kamarádku, když procházel s dcerkou kolem. Když byli kousek ode mne, zakopl, zavrávoral a strčil do mne. Žuchla jsem do bazénu jako zralá hruška. Oblečená v tílku a šortkách a s žabkami na nohou – ty jsem samozřejmě utopila. Když jsem se vyškrábala ven – klela jsem při tom jako pohan – omluvil se mi a hupsnul do bazénu pro ty moje žabky. Jako omluvu mě pozval na drink. Tak jsem se dozvěděla, že je rozvedený a je na dovolené s malou.

Nejlepší dovolená v mém životě

Zbytek dovolené jsme byli prakticky pořád spolu. Chodili jsme na procházky, cpali se dobrotami, cákali se v bazénu. Kamarádka se sice trochu čertila, že jsem ji zazdila, ale nakonec to pochopila. Malá Anička byla ráda, že má další „kamarádku“, a tak nám dovolená uběhla rychleji, než nám bylo milé. Hodně jsem se bála, že to Tomáš vnímá jen jako prázdninové dobrodružství, ale mile mě překvapil. Už druhý den po návratu mě pozval na rande a začali jsme spolu oficiálně chodit.

Marlon Brando: Nenáviděl otce, miloval ženy a trpěl obžerstvím. Projedl se k obezitě i cukrovce

Marlon Brando se narodil v roce 1924 v Omaze v americkém státě Nebraska. Jako dítě byl nezvladatelný a byl vyloučen z různých škol. Na druhou ...

Chce, abych se k němu nastěhovala

Od začátku mám pocit, že on je ten pravý. A Tomáš to má nejspíš podobně, protože na poslední schůzce nadhodil možnost sestěhování. To všechno zní hrozně hezky, ale pořád mi v hlavě bliká malá kontrolka. Všimla jsem si, že Tomáš chodí každou chvíli na WC. Zpočátku to omlouval tím, že je trochu nastydlý, jenže to trvá už měsíce. A k tomu opravdu hodně pije. Tedy vodu, ne alkohol. To zase zdůvodňuje tím, že je potřeba dodržovat pitný režim. Jenže mně připadají čtyři litry za den trochu moc. Já jsem ráda, když vypiju jeden a půl litru, víc do sebe nedostanu.

Můj příběh: Kvůli cukrovce se mnou v práci nikdo nemluví. Cítím se jako kůl v plotě

„Dělám na přepážce, je to jeden klient za druhým, pomalu nemám ani čas dojít si na záchod,“ svěřuje se paní Andrea. Práce ji ale podle jejích ...

Zatlačila jsem na něj, aby se nechal vyšetřit

Párkrát jsem si taky všimla, že mívá návaly hladu. Prý se nestihl v práci najíst, říkal. Je schopen naházet do sebe skoro všechno, co je zrovna v ledničce. Nějak se mi to začalo v hlavě skládat dohromady a řekla jsem mu, že má nějaký zdravotní problém, možná cukrovku, a měl by to řešit. Jenže vyletěl jako čertík z krabičky. Prý jsem paranoidní a že cukrovku u nich v rodině nikdo neměl, tak není důvod, proč by ji měl mít on. Tváří se sebejistě, ale já tuším, že pod tou „jistotou“ může být strach, co by se mohl dozvědět, a tak strká hlavu do písku. Tomáš má totiž nesmírně rád dobré jídlo a je mu jasné, že v případě cukrovky by byl s jeho oblíbenými jídly a sladkostmi konec.

Stěhovat se, nebo se nestěhovat

A tak s nastěhováním k Tomášovi a puštěním svého momentálního pronájmu váhám. Bojím se totiž, že když je tak „zabejčený“ a nezodpovědný v tak důležité věci, jako je zdraví, jak by nám to klapalo v jiných věcech. Já sama patřím mezi ty zodpovědné typy, co chodí pravidelně na zdravotní prohlídky – od praktika až po zubaře, zatímco on podle svých slov nebyl u lékaře už pár let, protože je prý „zdravý“. Trochu mě to děsí. Na druhou stranu tuším, že dalšího takového muže asi už v životě nepotkám – a přitom mám nejvyšší čas na založení rodiny…

Zdroj: autorka vycházela z rozhovoru s hlavní aktérkou Emou

13923

Diskuze k článku