Můj příběh: V den svatby jsem si náš vztah rozmyslela. Stálo mě to pověst

Můj příběh: V den svatby jsem si náš vztah rozmyslela. Stálo mě to pověst
Toužila jsem, aby ten den byl výjimečný... Zdroj: Pixabay

Lenka potkala ideálního muže. Jenže se záhy ukázalo, že i on má své vrtochy. Když začal být konfliktní, sprostý a vulgární, věděla, že svatba to nespraví. Rozmyslela si to až ve chvíli, kdy oblékla luxusní krásné šaty. To ale netušila, co Láďa udělá.

Když jsem se seznámila s Láďou, zrovna jsem se dozvěděla, že mám cukrovku. Bylo to náročné období – a také vlastně jedno z nejkrásnějších. Náš vztah byl úplná pohádka. Nemohla jsem se na něj vynadívat, všechno jsme prožívali spolu. Netrvalo dlouho a dostala jsem zásnubní prstýnek. Co vlastně může žena chtít víc?

Můj příběh: Neuropatické bolesti mi ničí život. Rodina mi dala poslední naději

Paní Marie, která se s námi před časem podělila o svůj příběh, se nevzdává a stále hledá možnosti, jak se s mravenčením a pálivou bolestí, která ...

Doufala jsem, že se mýlím

Jenže během příprav na svatbu to mezi námi začínalo skřípat. Kolikrát jsme se pohádali kvůli úplné malichernosti. Velkým překvapením pro mě bylo, že v tu dobu začínal být opravdu zlý, hrubý, vulgární. Jako bych snad ani neznala člověka, se kterým jsem toho prožila tolik. Začínala jsem pochybovat.

Přípravy na svatbu byly v plném proudu, stálo to tolik peněz. Jak bych to mohla odvolat? A tak jsem si pořídila šaty, rozeslala pozvánky a věřila, že v tom člověku, kterého jsem poznala, se skrývá můj vyvolený. To jsem ještě nevěděla, že se můj názor brzy změní.

Už jsem nemohla dál

Ve svatební den mi došlo, že to takhle prostě nejde. Už jsem na sobě měla svatební šaty, hosté čekali dole. Vypadalo to, že stačí dojít uličkou k oltáři. Jen jsem cítila, jak mě něco příšerně tlačí na hrudi, jak můj vnitřní hlas řve, ať to nedělám. Zavolala jsem si ženicha, už to bylo některým divné. Však by neměl vidět nevěstu ve svatebních šatech!

Řekla jsem Láďovi, že to nejde. Že nemůžu. Jenže on se rozčílil, začal na mě křičet, že jsem mu byla určitě nevěrná, že jsem se tahala s někým jiným celou dobu. Vystřelil a utíkal to říct všem přítomným. Svatba nebude, protože jsem mu byla nevěrná! Nebyla to pravda, ale já jsem se nezmohla ani na slovo. Utekla jsem zadním vchodem a dlouho jsem s nikým nemluvila o tom, co se doopravdy stalo. Někteří hosté si tak dodnes myslí, že jsem rajda, které věrnost nic neříká. U nás na malém městě jsem si od té doby partnera nenašla…

Zdroj: autorka vycházela z rozhovoru s hlavní aktérkou Lenkou

30936

Diskuze k článku