Kytarista Jerry Garcia: po diagnóze přestal kouřit

Nejvlivnější a nejunikátnější kytarista éry rock-and- rollu a také ikona hnutí hippie v 60. letech. To vše je Jerry Garcia, jehož zhýralý životní styl vedl ke zdravotním problémům a diagnóze diabetu 2. typu.

Kytarista Jerry Garcia: po diagnóze přestal kouřit

Jerry Garcia je narodil 1. srpna 1942 v San Francisku a k hudbě byl veden od dětství, kdy musel chodit na hodiny klavíru. Jeho vášní se ovšem stala kytara, kterou poprvé vyzkoušel v patnácti letech. Od svých 18 hrál v různých kapelách a po klubech, dokud nezakotvil v legendární kapele Grateful Dead jako vedoucí zpěvák. Ve své éře byla jednou z nejoblíbenějších kapel na světě. Kombinovala blues, rock, country a lidové písně s psychedelickou melodií. Za svou hudební kariéru vydal Garcia i několik  alb sólových a spolupracoval i s dalšími hudebníky.

Tři dny v diabetickém kómatu

Garcia nikdy neskrýval svou lásku k drogám, kdy se od lehčích dostal až k užívání heroinu a kokainu. Drogy spolu s kouřením a nezdravým životním stylem vedly až k diabetickému kómatu v roce 1986, ve kterém byl téměř 3 dny. Po hospitalizaci se snažil zlepšit svůj zdravotní stav a diabetes kompenzovat. Přestal kouřit a najal si osobního trenéra, aby snížil svoji hmotnost. Drogy ovšem odstranit nedokázal. Byl několikrát neúspěšně v odvykacím centru. V roce 1995 zemřel na srdeční infarkt ve věku 53 let.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x