-- reklama --

Amelia Lily

Amelia Lily

Dostala se až do semifinále osmého ročníku anglické soutěže The X Factor v roce 2011, kde nakonec skončila na třetím místě. Její kariéra však soutěží neskončila a dodnes vydává velmi úspěšné písničky.

Amelia se narodila 16. října 1994 a svou pěveckou kariéru nejprve zkoušela nastartovat sama zveřejňováním svých písniček, které si psala již od třinácti let, přes kanál YouTube.

Vedle zpěvu bylo její láskou i krasobruslení, kterému se věnovala od svých šesti let. Přes všechny svoje úspěchy a nadání byla obětí šikany a v jednom z mnoha rozhovorů přiznala, že neměla žádné přátele. Hudba a krasobruslení tedy byly jejím životem.

Amelia má diabetes prvního typu, který jí byl diagnostikován ve třech letech. Inzulin si píchá osmkrát denně, musí si kontrolovat pravidelně hladiny krevního cukru a dodržovat zdravou stravu. „Dnes už je to snadné, už vše chápu a vím, co a jak mám dělat. Bohužel tomu tak nebylo vždy.“ Krátce po diagnóze ji inzulin píchala maminka a měla s tím opravdu hodně práce, protože malá Amelia nechápala, co se to děje, a stejně jako většina dětí se injekcí bála. Svou první injekci si poprvé sama píchla až v osmi letech, ale i tak říká, že si není jistá, že už v té době chápala všechny souvislosti.

Jediným problémem, který jí diabetes přináší, je opravdu velká opatrnost před vystoupením, kdy si musí zkontrolovat, že její glykemie jsou dostatečně vysoké, aby vystoupení zvládla. Málokdo si uvědomuje, jak velké množství energie se během koncertu spálí!

O svém diabetu mluví velmi otevřeně a přiznává, že dříve si říkala: „Proč já? Proč nemůžu žít alespoň jeden den bez injekcí?“ Dnes to již vidí jinak a tvrdí, že diabetes ji vlastně v mnohém posiluje. Díky své popularitě dnes také bojuje proti šikaně a ukazuje mladým lidem, že si mohou vybrat a že šikana by neměla být něco, co je zastaví.

872

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku