Mise Štědronín s DIACELEM splněna!

Už po dvanácté se letos v červenci sešly děti s cukrovkou a bezlepkovou dietou na letním dia táboře „Štědronín". Pořádající organizace, Diacel Písek, tentokrát zaznamenala tak velký zájem, že všech 46 míst bylo obsazeno ještě před oficiálním vyhlášením termínu tábora.

Mise Štědronín s DIACELEM splněna!

Děti přijely opravdu z celé republiky. Po celou dobu pobytu se o ně starali vedoucí v čele se Zdenkou Staňkovou a samozřejmě také lékaři – diabetologové, tentokrát z pražského IKEMU – první týden MUDr. David Habart a MUDr.Tomáš Neškudla, druhý týden MUDr. Marta Klementová. Oni i další zdravotníci měli na táboře spoustu práce, protože několikrát za den i v noci řeší glykemie, aplikace inzulinu a výměnné jednotky jídla, což bylo při celkovém počtu dětí hodně náročné.

S Asterixem a Obelixem mezi Římany

Celotáborová hra ASTERIX A OBELIX – MISE ŠTĚDRONÍN” byla letos motivovaná příběhy oblíbených komiksových postav, Asterixe a Obelixe.  Soutěžily při ní mezi sebou čtyři týmy – Egypťané, Galové, Římané a Germáni v různých hrách spojených s tématem.  Základem byl samozřejmě sport – fotbal (který se hrál i proti společnosti Panzer Glass),  vybíjená, přehazovaná, ringo, frisbee, softbal a řada dalších. Firma LezeTo přivezla horolezeckou stěnu, lanovku a bungee running, společnost Feelnat připravila lanové dráhy a různé zajímavé hry. Opět ale nechyběl ani večer s kytarami, noční bojovky, pyžamová diskotéka, maškarní rej, opékání buřtů a společné malování na výtvarnou soutěž na téma „Diabetes v budoucnosti“. Co úplně nevyšlo, byl výlet. Jeli jsme parníkem na Orlík a byla naplánovaná trasa 18 km zpět. Jenže počasí se nenaplánuje, tak cca 11 km z toho probíhalo v dešti. Bylo to hodně náročné.

Došlo i na učení…

Žádný dia tábor se neobejde bez edukace, a tak děti napsaly test o cukrovce, MUDr. Marta Klementová jej vyhodnotila a s dětmi si pak na dané popovídala. Pro děti je však nesmírně důležitá komunikace o své nemoci se svými kamarády – to v běžném životě nemají. A tábor je také neocenitelný pro rodiče, kteří si mají možnost aspoň na 14 dní v roce odpočinout od cukrovky.

Vítězi byli nakonec úplně všichni

Letos si ve sportovních soutěžích i v celotáborové hře vedly nejlépe děti z modrého týmu, tedy Galové. O vítězi rozhodla závěrečná hra “ASTERIX, OBELIX A PYRAMIDA“. Vítězi však byli nakonec úplně všichni – užili si krásných 14 dnů a odnesli si spoustu krásných dárků. Děti odjížděly spokojené, mnohé litovaly, že tábor utekl tak rychle, jako vždy došlo i na slzičky…

 

Přejeme všem krásný zbytek prázdnin!

Zdenka Staňková, Diacel Písek

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x