Tenisová jednička: Billie Jean Kingová

Světová tenisová jednička Billie Jean Kingová, vítězka 39 tenisových turnajů, je důkazem toho, že diabetes 2. typu se může vyvinout i u trénovaných atletů. Proč? Tenistka asi odpověď zná.

Tenisová jednička: Billie Jean Kingová

Americká tenistka Billie Jean Kingová se narodila 22. listopadu 1943 v Kalifornii. Po absolvování střední školy nastoupila na Kalifornskou státní univerzitu. Tenis hrála od mala a v patnácti letech se poprvé zúčastnila grandslamového turnaje. Přestože vypadla hned v prvním kole, neodradilo jí to, v dalších turnajích toho roku se dostala do třetích kol. A ačkoliv jí její trenérka tvrdila, že má vše potřebné pro výhry a musí si jen počkat na správný čas, úspěšnější soupeřka Kingové řekla, že se nemusí namáhat, protože podle jejího názoru na to prostě nemá. Mýlila se. Kingová se stala světovou tenisovou jedničkou. Vyhrála dvanáct grandslamových turnajů ve dvouhře, celkově to bylo 39 turnajů. Byla jednou ze zakládajících členek Ženské tenisové asociace (WTA) a v roce 1973 se stala její první předsedkyní.
Diabetes 2. typu jí byl diagnostikován v 63 letech. K tomu Kingová řekla: „U kohokoliv se může vyvinout diabetes, dokonce i u atletů.“ Potom ale přiznala, že i přes dědičnou predispozici k diabetu se příliš nestarala o to, co jí, a podle vlastních slov dávala své slinivce dost zabrat. V současné době se léčí pomocí léků, diety a pohybu.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x