V seriálu Čarodějky úřadovala nenávist i láska. Ochranitelský policajt zvládal náročné scény i s diabetem

V seriálu Čarodějky úřadovala nenávist i láska. Ochranitelský policajt zvládal náročné scény i s diabetem
Seriál Čarodějky slaví už celé roky u diváků velký úspěch Zdroj: se souhlasem TV Nova

Divácky úspěšný seriál Čarodějky běžel na televizních obrazovkách v letech 1998–2006. V roce 2018 vznikla nová řada s jinými představitelkami v hlavních rolích, která více pohořela než uspokojila diváckou nostalgii. Podívejte se na ty největší zajímavosti ze světa natáčení původního seriálu, který světu ukázal, jak má vypadat to pravé sesterství.

Americký seriál, který nese v originálním znění název Charmed, uchvátil svého času miliony diváků, dodnes ho vysílají televize po celém světě. Sestry Halliwellovy měly zkrátka své kouzlo. Piper, Phoebe, Prue a později i Paige bojovaly v každém díle se zlem, řešily milostné životy, prožívaly zklamání i životní pády. Ačkoliv diváci pravděpodobně neuměli zastavit čas, přenést se na jiný kontinent nebo vycítit emoce druhých, v každé ze sester si každý našel to své. Jaké jsou největší zajímavosti seriálu, jehož obnova pár let zpátky naprosto upadla v zapomnění a byla původními protagonistkami rázně odsouzena?

Jaro v pohybu: Protáhněte se na kole pro dobrou glykemii, bez znalosti pravidel ale na silnice nesmíte

Jízda na kole je pohyb vhodný pro všechny – od předškoláků až po mladé seniory. Někdo jezdí na kole na nákup, jiný do školy, školky či do ...

Holly Marie Combs se narodila mladistvé matce

Matka přivedla Holly na svět, když jí bylo pouhých čtrnáct let. Rodiče herečky se sice vzali, hned dva roky nato se však rozvedli. Matka se s ní přestěhovala do New Yorku, kde Holly začala studovat herectví. V seriálu Čarodějky hrála Piper a jako jediná se objevila ve všech dílech osmi sérií. O jeden díl tak předběhla svou sestru Phoebe, kterou hrála Alyssa Milano.

Sama Holly se vdala třikrát. V roce 1993 si vzala Bryana Travise Smitha, rozvedli se o čtyři roky později. S druhým manželem Davidem W. Donohem má tři syny jménem Finley Arthur Donoho, Riley Edward Donoho a Kelley James Donoho. Rozvedli se v roce 2011. V roce 2019 našla štěstí v náruči Mikea Ryana, zásnuby oznámila na svém Instagramu.

Smrt Prue v původním scénáři nebyla

Problémy vznikající během natáčení seriálu jsou jakýmsi veřejným tajemstvím. Nejvíce bylo „slyšet“ o představitelce Prue Shannen Doherty. Rozepře dokonce dosáhly takových rozměrů, že byla propuštěna. Mluvilo se o alkoholu i drogách. V jednom dílu seriálu (dle nového, upraveného scénáře) se tedy objevil démon, prohnal se domem Halliwellových a bylo o sestru méně. Divácky úspěšná show si však žádala pokračování. A tak Prue nahradila čtvrtá sestra Paige, kterou ztvárnila Rose McGowan. První volbou však nebyla. Roli nejprve nabídli Jennifer Love Hewitt a Tiffani Thiessen.

V kuloárech natáčecího studia však kolovaly obavy producentů ohledně náhrady divácky oblíbené Shannen (Prue). Současně také tvůrci seriálu nechtěli podstoupit riziko, že to celé skončí fiaskem. Zajímavé je, že to není poprvé, co Shannen udělala na place pořádné dusno. Obdobné problémy měla už při natáčení seriálu Beverly Hills 90210.

Zázračné avokádo: Snižuje cholesterol, má protizánětlivé účinky a pomáhá při cukrovce

Avokádo je plod stromu hruškovec přelahodný (Persea americana). Má kožovitou zelenou slupku. Obsahuje jedno velké semeno, kterému se říká pecka. ...

Dorian Gregory trpí diabetem 1. typu

Fanoušci kultovního seriálu mohou znát Gregoryho jako ochranáře Darryla Morrise, policistu ze San Francisca. Byl blízkým spojencem sester a najdete ho ve všech sériích. Avšak málokdo ví, že jeho představitel Dorian Gregory se léčí již od 9 let s diabetem I. typu. Tento sympatický muž působí kromě jiného i jako mluvčí Juvenile Diabetes Research Foundation (zkratka JRDF, společnost věnující se výzkumu diabetu I. typu) a intenzivně pracuje na získávání finančních prostředků na nové studie zaměřené na výzkum cukrovky. Vede také fóra a debaty s mladými lidmi o léčbě diabetu. Kvůli nemoci přišel o babičku, cukrovku má rovněž jeho teta. Gregoryho však onemocnění nikdy v kariérních cílech nebrzdilo. Naopak se snaží diabetiky motivovat, aby usilovali o své zdraví.

Od čtvrté série nemáte možnost vidět Shannen na fotografii

Odchod herečky Shannen Doherty byl tak dramatický, že nedala do budoucna souhlas k užití svých záběrů ani na fotografiích. Producent Brad Kern v jednom z rozhovorů prozradil informace z jednání s populární „Prue“. Bavili se údajně o možném poplatku za epizodu, kde se Shannen objeví. Herečka ale žádala příliš vysokou částku, a to si show nemohla dovolit. Z tohoto důvodu neuvidíte nejstarší sestru Prue v jediném díle od čtvrté série, a to ani v rámci flashbacků. Například v epizodě, kde se navrací na svatbu své seriálové „sestry“ Piper, vidíme pouze její záda, když odjíždí na motorce.

Velikonoční pohoštění pro diabetiky: Vyzkoušejte recept na mazanec ze špaldové celozrnné mouky

Velikonoce jsou bezpochyby nejdůležitějším křesťanským svátkem, který je doprovázen řadou tradic, ať už jde o samotnou pomlázku, chození po ...

Pipeřino druhé těhotenství si žádala situace

Ačkoliv první těhotenství nejstarší sestry Piper zpracovává seriál poměrně podrobně, druhé už se dost opomíjí a vyžádá si jen pár epizod. Důvodem je to, že původně nebylo vůbec ve scénáři. Holly Marie Combs byla v této době ale skutečně těhotná a bylo třeba s tím pracovat. Proto můžete v mnoha epizodách před tím, než své těhotenství v seriálu vůbec oznámí, vidět, že ji kamera zabírá jen z určitých úhlů. To proto, aby se skrylo už rostoucí bříško.

Restart se příliš nepovedl, bývalé hvězdy ho odsoudily

Není tomu tak dávno, co se producenti rozhodli obnovit úspěšný projekt a začali v roce 2018 natáčet jeho novou verzi. Od hlavních hvězd původního seriálu se však dočkali mnoha ostrých slov. Holly se dokonce nechala slyšet, že je trapné myslet si, že už nejsou dostatečně dobré, aby točily znovu. Obnovený seriál velký úspěch nesklidil. Holt, sestry Halliwellovy jsou jen jedny!

Zdroj: healthline.com, cnn.com, screenrant.com, blackdoctor.org

14527

Diskuze k článku