Tipy na mobilní aplikace 9: Počítání sacharidů

Sledovat sacharidy v jídelníčku je mnohem snazší s pomocí chytrých mobilních aplikací. Kromě nejznámějších Kalorických tabulek, o kterých jsme psali dříve, můžete vyzkoušet aplikaci společnosti STOB, nazvanou Sebekoučink, nebo aplikaci Carbs & Cals populární v zahraničí.

Tipy na mobilní aplikace 9: Počítání sacharidů

CARBS & CALS

Ojedinělá aplikace, která k výpočtu sacharidů v jídle používá výhradně fotografie. Stačí vizuálně porovnat obsah svého talíře s obrázky v databázi, odhadnout velikost porce a hned víte, na čem jste. Carbs and Cals existují také v knižní podobě. Na jejich vydání se podílela britská diabetická asociace Diabetes UK. V knihách i aplikaci najdete tisíce fotografií konkrétních jídel i potravin a můžete do ní přidávat i vlastní jídla. Vše je sice v angličtině, ale díky velmi názornému obrázkovému pojetí se snadno zorientuje i ten, kdo angličtinou příliš nevládne.

Operační systém: Android , Apple iOS
Kompatibilita: 4.0 a vyšší
Jazyk: angličtina
Cena: 121 Kč

SEBEKOUČINK

Aplikace společnosti STOB, která již 30 let pořádá kurzy zdravého hubnutí, je chytrým nástrojem pro všechny, kteří si chtějí jednoduše sestavit zdravý a vyvážený jídelníček na míru. Stačí, když si budete zapisovat, jak vypadá vaše celodenní stravování a pohybová aktivita, a Sebekoučink vám poskytne přehlednou zpětnou vazbu nejenom o vašem denním energetickém příjmu a výdeji, ale ohlídá i optimální zastoupení základních a rizikových živin, jako je cukr, nasycené mastné kyseliny či vláknina. Vstup do aplikace je navázán na uživatelský účet na stránkách www.stobklub.cz.

Operační systém: Android, Apple iOS
Kompatibilita: 4.4 a vyšší
Jazyk: čeština
Cena: od 100 Kč/měsíc

CARB COUNTING WITH LENNY

Naučit se zvládat diabetes 1. typu může být obtížné zejména pro děti. Existují však aplikace, které jim pomohou udělat z učení zábavu. Aplikace „Počítej sacharidy s Lennym“ od firmy Medtronic má usnadnit dětem sledování příjmu sacharidů. Pod vedením přátelského lva Lennyho se děti zorientují v základních skupinách potravin a naučí se odhadovat, kolik obsahují sacharidů. Své znalosti si pak mohou otestovat ve čtyřech interaktivních hrách různých obtížností a porovnat své výsledky s dětmi z celého světa. Je to dobrý návod pro úplné začátečníky.

Operační systém: Apple iOS
Jazyk: angličtina
Cena: zdarma

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x