10 tipů, jak se odměnit za dobrou kompenzaci

10 tipů, jak se odměnit za dobrou kompenzaci

Neustálá snaha o udržení dobré kompenzace diabetu je v mnoha směrech náročná, nezapomeňte se proto občas za vynaložené úsilí také odměnit. Připravili jsme pro vás několik tipů, čím si udělat radost. Pravidelné odměňování vám pomůže udržet motivaci, aby vás životní styl po boku cukrovky i nadále bavil.

Dopřejte si den jen pro sebe

Hoďte pro jednou za hlavu všechny své starosti a povinnosti. I vy si zasloužíte čas jenom pro sebe. Hlavně žádné výčitky. Každodenní povinnosti od práce, přes starost o děti a domácnost až po snahu udržet si dobré glykemie stojí člověka nemalé úsilí. Abyste mohli všechno zvládat s úsměvem je nutné vytvořit si svůj prostor, kde dočerpáte energii. Vyrazte na lekci jógy. Zajděte si do přírody. Přečtěte si oblíbenou knihu. Podívejte se na dobrý film nebo oblíbený seriál. Je jen na vás, co budete dělat. Jedinou podmínkou je odložit všechny povinnosti stranou. Pokud si nemůžete dovolit celý den, vyhraďte si pro sebe alespoň odpoledne nebo večer.

Rozmazlujte své tělo ve wellness

Za celoroční zvládání diabetu, domácnosti, práce či školy, případněi péče o děti si vaše tělo zaslouží pořádnou odměnu. Vyrazte na wellness víkend a nechte se hýčkat a rozmazlovat. Dnes wellness hotely nabízejí spoustu cenově výhodných balíčků, díky kterým si může tento luxus dopřát téměř každý. V případě, že se na celý víkend necítíte, zakupte si vstup do wellness centra jen na určitou dobu. Dopřejte si saunu, dlouhou masáž, vířivku, zkrátka rozmazlování těla i ducha.

Odpočiňte si v přírodě

Procházka přírodou udělá s člověkem divy. Pobyt na čerstvém vzduchu nás dokáže vzpružit na těle i na duši. Odplaví starosti všedního dne, přinese nové nápady, a do duše vrátí klid. Nazujte tenisky a běžte se projít. Pokud máte své oblíbené místo vydejte se na něj. Nebo podnikněte delší výlet, který už dlouhou dobu odkládáte.

Nechte se unést příběhem

Podzimní večery a chladnější počasí láká k lenošení. Kupte si knihu od svého oblíbeného autora, uvařte si váš oblíbený čaj, natáhněte tlusté ponožky, zapalte oblíbenou svíčku i aromalampu a udělejte si pohodlí. Teď už nic nebrání tomu, užít si svoji chvilku čtení. Nedejte se ničím rušit a nechte se vtáhnout do děje.

Vytáhněte barvy a namalujte obraz

Kroutíte hlavou a říkáte si, že tohle rozhodně není nic pro vás. Pokud váš talent ke kresbě zamrzl někde v první třídě, nevěšte hlavu. Malovat umí a může úplně každý. Nikdo po vás přece nechce obraz jako od Picassa. Zkuste se oprostit od představ, jak by měl obraz vypadat. Vytáhněte barvy a začněte je nanášet jen tak přes sebe. Dejte průchod své fantazii a nakonec budete možná sami překvapeni jak krásný obraz jste vytvořili.

Vyrazte za kulturou

Pokud máte blízko ke kultuře není nic jednoduššího než si koupit lístek do divadla a užít si večer plný zábavy. Milovníci umění dají možná přednost nové výstavě v galerii, zatímco filmoví nadšenci vyrazí raději do kina. Každý si může vybrat podle své chuti a momentální nálady. Schválně, kdy jste byli naposled třeba na koncertě?

Ochutnejte něco nového

Domácí stravování má jistě nesporné výhody. Ale jednou za čas si můžete dovolit pověsit kuchyňskou zástěru na hřebík, obléct si něco pěkného a zajít si na oběd nebo večeři do své oblíbené restaurace. Nejen, že si pochutnáte na dobrém jídle, ale navíc můžete načerpat inspiraci na další domácí kouzlení v kuchyni.

Zatančete si

Ne, opravdu nemusíte být profi tanečníci, abyste si mohli zatancovat. Dokonce není ani potřeba vyhledávat nejbližší taneční kurzy. Zatančit si můžete klidně doma v obýváku. Odhoďte zábrany, zapněte oblíbenou muziku, zaposlouchejte se a nechte se unášet na vlně hudby. Tančete jak vás napadne. Klidně si zavažte oči, ať vás nic a nikdo nerozptyluje. Budete se tak mnohem lépe soustředit na samotnou hudbu a můžete si tak tanec užít do posledního tónu.

Uspořádejte herní večer s přáteli

Hry baví dospělé, teenagery i děti. Pozvěte přátele, vytáhněte karty nebo oblíbené deskové hry a užijte si zábavný večer. O skvělou zábavu bude postaráno.

Vylákejte kamarádku na kávu a kus řeči

Domluvte se s dobrou kamarádkou a vyhraďte si na sebe jedno odpoledne. Popovídáte si a ještě si k tomu užijete chvilku toho kavárenského povalování. Pokud vás káva neláká vyrazte třeba společně na nákupy nebo naplánujte jinou aktivitu, kterou máte obě rády. Fantazii se meze nekladou. Pánové si mohou jít zajezdit na motokárách nebo se vyblbnout při laser game. Možnosti tohoto bodu jsou zkrátka nevyčerpatelné.

Foto: Shutterstock

1282

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku