Larry King: Slavný moderátor se ženil ostošest. Žít naplno mu nezabránila ani cukrovka a infarkt

Larry King: Slavný moderátor se ženil ostošest. Žít naplno mu nezabránila ani cukrovka a infarkt
Na stanici CNN uváděl svou vlastní show Larry King Live Zdroj: Shutterstock

Slavný moderátor, který proslul svými širokými šlemi a brýlemi, vedl za svůj život více než 40 tisíc rozhovorů s významnými osobnostmi z různých oblastí. Prožil nesmírně zajímavý život, který mu ale komplikovaly vážné zdravotní problémy. Kromě cukrovky 2. typu jej zlobilo i srdíčko a nevyhnula se mu ani rakovina. To mu ale nijak nebránilo užít si každou chvíli života.

Larry King, narozený jako Lawrence Leibel Harvey Zeiger v roce 1933 v New Yorku, byl synem imigrantů z Rakouska a Běloruska a vyrůstal v ortodoxní židovské rodině. Během studia na střední škole mu zemřel otec na infarkt, a Larry tak ztratil zájem o další vzdělání a začal pracovat v rádiu. V roce 1957 se přestěhoval do Miami, kde získal stálou práci v rozhlase a před prvním vysíláním si vybral pseudonym King. Jeho celonárodní rozhlasová show, kde posluchači mohli diskutovat na jakékoliv téma, se stala velmi populární.

Vlastní televizní show

V roce 1985 začal moderovat vlastní televizní show Larry King Live na CNN. Ta následně běžela až do roku 2010 a získala si velké uznání díky Kingovu neútočnému, ale upřímnému stylu rozhovorů. Podle záznamů CNN provedl více než 40 tisíc rozhovorů, včetně rozhovorů s řadou amerických prezidentů a dalších významných osobností veřejného života, jako byl Martin Luther King, dalajláma, Michail Gorbačov, bratři Kennedyové nebo princezna Diana.

Šťáva z červené řepy pomáhá chránit zdraví srdce po menopauze

Během menopauzy a po ní tělo produkuje méně estrogenu, což často vede ke zhoršení funkce cév a k možnému rozvoji srdečních onemocnění. Nová ...

Infarkt, cukrovka a rakovina

King byl silný kuřák. V roce 1987 přežil těžký infarkt a podstoupil pětinásobný bypass, což ho inspirovalo k založení nadace Larry King Cardiac Foundation, která pomáhá lidem s kardiovaskulárními onemocněními.

Dělal jsem všechno špatně,“ ohlédl se za svým životem Larry King v roce 2015. „Kouřil jsem tři krabičky denně. Ale nikdy by mě nenapadlo, že se mi to stane. Když jsem dostal infarkt, který mě vyděsil k smrti, bylo mi 53 let. Už nikdy jsem si nezapálil. Změnil jsem spoustu svých návyků. Hodně jsem zhubl. Váhu jsem si udržel. Moje rutina je teď taková: Každé ráno si dám půlku bagety a trochu loxu. Nízkotučný smetanový sýr, a to velmi málo. A medové snídaňové cereálie s tunou borůvek. Málokdy obědvám. Pokud obědvám, je to lehký salát. K večeři si dávám rybu nebo steak a zeleninu. Stále mám chutě… A víte, co někdy dělám? Dám si narozeninový dort. Vezmu si malinký kousek, abych měl v puse pocit sladkosti, ale odolám tomu, abych si dal víc, protože opravdu myslím na to, že chci žít. Ještě nejsem připravený odejít.“

Poté, co ho po operaci bypassu pustili z nemocnice, přestal kouřit, zhubl a začal žít zdravě. Když mu v roce 1995 diagnostikovali diabetes 2. typu, rozčílilo ho to. Řekl, že nečekal, že by se mu něco takového stalo po sedmi letech zdravého způsobu života. S cukrovkou se ale následně smířil a do svého pořadu si zval další celebrity s diabetem, aby si o něm povídali a upozornili diváky na jeho nebezpečí.

V roce 1999 mu byla diagnostikována rakovina prostaty. V roce 2017 jej pro změnu dostihla rakovina plic. Podstoupil zákrok v nemocnici a naštěstí dopadlo vše dobře. Koncem prosince 2019 se ale nakazil covidem a musel být hospitalizován. Zemřel 23. ledna 2021. Jeho oficiální příčina smrti byla uvedena jako sepse vyvolaná selháním plic a ledvin. Bylo mu krásných 87 let.

Diabetik Tom Hanks ztvárnil nespočet rolí. Roli střihorukého Edwarda mu vyfoukl Johnny Depp

Na aktuálně probíhajícím filmovém festivalu Tribeca debutoval dokumentární film režisérky Tary Wood o Timu Burtonovi, režisérovi filmu Střihoruký ...

Spousta slavných osobností a sedm manželek

Larry King miloval ženy a ony milovaly jeho. Za svůj život řekl před oltářem své „ano“ sedmi ženám, jedné dokonce dvakrát. Má tedy na kontě celkem osm manželství. Poprvé stál před oltářem v roce 1952 se svou středoškolskou láskou Fredou Millerovou, jejich svazek byl ale zrušen hned následující rok. Tou poslední v řadě byla Shawn Southwick. Se svými ženami zplodil dohromady pět dětí, dvě z nich ale zemřely dříve než Larry King. Andy zemřel nečekaně na infarkt 28. července 2020, zatímco Chaia zemřela 20. srpna téhož roku, krátce poté, co jí byla diagnostikována rakovina plic. „Žádný rodič by neměl pohřbívat své dítě,“ řekl zlomený King.

Larry King v Show Jana Krause

Za zmínku stojí, že Larry King byl hostem čtyřicáté šesté epizody pořadu Show Jana Krause, která se natáčela 22. září 2011. King byl prý pro populárního českého moderátora vzorem. „Jeho styl, charisma i způsob vedení konverzace byly pro mne vždy imponující. Působil a kladl otázky jako ‚normální člověk‘,“ řekl Jan Kraus.

Zdroje: diabetes.co.uk, csfd, newsweek.com

812

Diskuze k článku