-- reklama --

Cukříci vypustili balónky, nálezci už se hlásí

Cukříci vypustili balónky, nálezci už se hlásí

Na přelomu září a října vypustily děti z Diaklubu Cukříci z Ústí nad Orlicí nafukovací balónky se vzkazy do světa. Nyní se těší na zprávy od nálezců, které ukáží, kam až balónky doletěly. Vypouštění balónků bylo součástí každoročního sportovně-edukačního pobytu.

Ve dnech 27.9.– 1.10.2017 se skupina rodičů a diabetických dětí z Diaklubu Cukříci vydala na tradiční sportovně edukační pobyt – tentokrát do malebného městečka Svratka. V sobotu odpoledne děti vypustily nafukovací balónky s kontaktními údaji a vzkazem: “Prosím, ozvěte se nám, kam až doletěl náš balónek s pozdravem z víkendového pobytu diabetických dětí ve Svratce. Děkujeme.”

První balónek byl nalezen, k velké radosti dětí z diaklubu, hned 2. října kousek za obcí Horka nedaleko města Chrast a druhý nedaleko odtud. Třetí pak doletěl na zahrádku domku ve Vrbatově Kostelci, což je asi 22 km od místa vypuštění. Chcete-li sledovat osud balónků společně s Cukříky, sledujte jejich stránky na Facebooku.

Další zážitky z pobytu

Vypouštění balónků bylo jen jedním z mnoha bodů programu rekondičního pobytu Diaklubu Cukříci. Ten byl podle slov zúčastněných jako obvykle nabitý: “Hned po příjezdu nás čekal „táborák“ s opékáním buřtů a děti se dozvěděly, že na ně čekají soutěže o cvrnkací kuličky. Druhý „sváteční“ den začal edukačním posezením nad novou aplikací, která souvisí s monitorováním glykémie a ovládáním inzulínové pumpy. Odpoledne jsme vyrazili na Jeřabinobraní do nedalekého Zubří přes Rozhlednu na Zuberském kopci. Tady byly u kapličky připraveny stánky a byla tu i dílnička pro děti. Vyzkoušeli jsme si navlékání korálků z jeřabin, vázání sušených kytic, kreslili jsme obrázky a zdobili kamínky. V pátek nás čekala ukázka policejních psovodů včetně slíbeného zásahu na ujíždějící vozidlo, potom další edukace, tentokrát o jídle a jeho vlivu na glykemie, a po obědě jsme vyrazili na další výlet. Cestou v lese jsme doslova zakopávali o houby. V sobotu jsme se po vypouštění balónků vydali do nedalekého bazénu, kde jsme se jaksepatří vyřádili ve vodě. Po obědě jsme si zahráli společně fotbalové utkání, dále nás čekala soutěž v jízdě zručnosti na invalidním vozíku a večer pak noční hra. Odměnou všem byla lízátka bez cukru.” V závěru pobytu nechybělo kromě vyhodnocení celopobytové soutěže i vyhodnocení pravidelných kontrol glykemií.  “Děti si domů odvezly odměny a mnoho báječných zážitků a vzpomínek. S napětím očekáváme zprávy o našich balóncích, kampak se asi letos dostanou? Za možnost uskutečnit tento pobyt opět děkujeme všem našim sponzorům a lidem, kteří nás podporují,” napsali nám v reportáži z rekondičního pobytu Cukříci.

Ze života Cukříků 2017

Nejen rekondiční pobyty jsou u Cukříků nabité. Letošní rok zahájili tradičním bowlingovým turnajem, následoval cyklovýlet na nedaleký Mítkov a sjíždění řeky Jizery na raftech. V létě o prázdninách se rozhodli připravit se na advent a tak si uprostřed léta udělali vánoční dílničku včetně stromečku, cukroví a dárečků. Některé děti pak odjely na letní tábor a pak už následovaly přípravy na společný rekondiční pobyt ve Svratce. Do konce roku ještě na Cukříky několik společných akcí čeká a moc se na ně těší.

515

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku