10 tipů pro zdravé hubnutí

Některé rady vám možná přijdou notoricky známé. Opakování je však matka moudrosti. A v tomto případě i zdravého hubnutí. Věřte totiž, že při dodržování následujících tipů to půjde mnohem snáz.

10 tipů pro zdravé hubnutí

1.  Začněte ovocem a zeleninou

S tím můžete začít již dnes. K zítřejší svačině si připravte ovoce. Je zdravé a osvěží. Oběd a večeře ať obsahují na úkor jiných příloh více zeleniny. Budete syti, zdravější, plni energie a s menším příjmem kalorií.

2. Mlsejte zdravě

Klidně mlsejte. Neutrácejte ale za sladké nebo chipsy a raději se vrhněte na zeleninu. Existuje řada receptů, které vám nedietní mlsání vynahradí.

3. Syťte se i vodou

Zvyšte příjem vody. Pijte nápoje bez sladidel nebo slazené výhradně sladidly bez obsahu energie. Denně vypít 2 litry vody je nutnost, vy to zvyšte na 3 litry. Zaplníte si tak žaludek a váš organismus to přivítá.

4. Smažené k životu nepotřebujete

Pokud už »musíte« smažená jídla, pak opravdu jen minimálně. S nimi si na hubnutí totiž jen hrajete.

5. Light nemusí být záruka

 

Nenechte se zmást výrobky s označením light či se sníženým obsahem tuku. Tuk může být nahrazen škroby, což nemusí být pro diabetika vždy výhodné. Řiďte se podle množství obsažených kalorií i sacharidů.

6. Pohyb, pohyb, pohyb

Pohyb je alfa a omega všeho zdravého, tedy i zdravého hubnutí. I vy proto přidejte na tělesné aktivitě. Nedemotivujte se okamžitým nasazením šíleného cvičebního tempa ve fitness. Začněte pozvolna. Například vynechávejte MHD na krátké vzdálenosti, dejte si několikrát týdně alespoň dvacetiminutovou procházku rychlou chůzí…

7. Vařte méně pro ostatní

Nechoďte nakupovat hladoví, udělejte si předem seznam toho, co máte koupit. Snažte se přinejmenším po dobu hubnutí nepřipravovat jídlo pro ostatní. Láká to k větším porcím.

8. Stop občasnému po pojídání

Přestaňte po pojídat a ochutnávat mezi jídly. Ač se vám zdá, že jste toho vlastně moc nesnědli, realita bývá jiná. Doporučujeme: Pište si, co jste za celý den snědli. Přehled vám pomůže lépe se hlídat.

9. Bez pravidelnosti to nejde

Jezte pravidelně pětkrát denně. Pravidelnost je kvůli metabolismu skutečně zásadní.
Začněte ráno snídaní, což by měl být základ každého dne a pak jezte každé tři hodiny.

10. Podělte se s ostatními

Zbavte se nešvarů z dětství, které nás v dobrém úmyslu naučili naši milující rodiče.
Nedojídejte všechno, co máte na talíři. Když kousek věnujete partnerovi, jistě ho potěšíte a sobě pomůžete. Případně si to můžete schovat na později. Vyhněte se společenskému jídlu,jako jsou třeba rauty.

Diskuze k článku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na