Zpěvačka a modelka Miroslava Pikolová: Milovat se se vším všudy

V očích někoho může být Miroslava Pikolová vycházející hvězdička, ať už muzikálová nebo módních přehlídek. Ve skutečnosti bychom na tuto pětadvacetiletou krásku potřebovali speciální přílohu DIAstylu.

Zpěvačka a modelka Miroslava Pikolová: Milovat se se vším všudy
Zdroj: Shutterstock

V soutěžích krásy jste asi nejvíc přišla do povědomí titulem třetí vicemiss Miss Czech republic. Těch soutěží bylo ale mnohem víc. Připomeňte.

Kromě té vicemiis, kterou jste zmínil, jsem byla například finalistkou v Top Model of the Year či v Supermiss, v České Miss zas semifinalistkou, ale také vítězkou v Miss Princess of the World či v Miss Czech Press.

Četl jsem o vašem nepovedeném pokusu zúčastnit se miss v době, kdy jste na to ještě neměla věk? Jak to tehdy bylo?

Musím říct, že už je to delší doba a nedokážu si to přesně vybavit, jak to vlastně bylo. Chtěla jsem zkusit miss a tak jsem se přihlásila a nedívala se zřejmě na pravidla…

Ale abychom nemluvili jen o miss, mnozí čtenáři netuší, že jste také tanečnice.

Tanec je moje hlavní profese. Tancuji dvacet jedna let. Prošla jsem různými tanečními styly a několika tanečními skupinami. Například B.D.S ACADEMY, kde jsem působila deset let. Věnuji se tanci i nadále, jezdím například do Rakouska nebo Německa, kde dělám fashion show častěji, což mě naplňuje nejvíce.

Kde všude ve světě jste tančila?

Projela jsem různé státy, tak namátkou: v Dánsku, na Slovensku, ve Slovinsku, v Chorvatsku, ve Finsku, v Brémách… Tam jsem byla tak pětkrát.

Když už jsme ve výčtu vašich angažmá, máte za sebou i několik muzikálů. Jaké?

Můj první muzikál byl na Broadway – Casanova. Po něm jsem šla hned do dalšího, to byla Mata Hari. Nyní hrají v Hybernii v The Greatest Show.

Baví?

Je úžasné hrát v muzikálech, naplňuje mě to a určitě brzy zkusím další.

Vypadáte jak z továrny na dokonalost, ale řešila jste někdy svůj vzhled, postavu? Mám na mysli, jestli jste měla někdy nějaký komplex?

Děkuji vám moc. A ano, řešila jsem jeden čas svoji postavu hodně a dostala jsem se tak do těžké situace a jsem ráda, že jsem z ní už venku… Myslím, že každá ženská na sobě vidí něco, co se jí třeba trochu nelíbí. Nejdůležitější je přijmout se taková, jaká jsem a milovat se se vším všudy.

Když říkáte, že jste se dřív hodně sledovala, řešila jste asi, co jíte, respektive jste, dovolím si tipnout, moc nejedla?

Dříve jsem hodně řešila, co jím, kolik to váží, a kolik to má tuku. Hlídala jsem si váhu. Teď už ale nepotřebuji sledovat, co kolik má. Prostě cvičím a jím zdravě.

Jíte zdravě, žijete zdravě… Nějaké hříchy by nebyly? Třeba alkohol.

Alkohol opravdu výjimečně. A když, tak spíše víno. A pokud se mám přiznat k hříchům, tak já miluji hodně sladké, miluji čokoládu.

Dobře, vrátím se k té lepší stránce vaší životosprávy. Jak cvičíte?

Bez pohybu bych nemohla žít. Chodím do fitka tak třikrát týdně, začala jsem zase dělat box, a to jednou týdně. Tak mám moc radost, že to mám zase obohacené.

A jak nejraději odpočíváte?

Miluji knihy, ráda čtu psychologické romány. Také si ráda zpívám a koukám na filmy. Nesedím ale jen doma, občas si vyrazím projít se do přírody a poslouchám hudbu.

Nemohu se nezeptat, ale k misskám a modelkám to patří. Když přichází nabídka podpořit nějakou dobročinnost, charitu, kývnete na to? Vím, jste podpořila například UNICEF…

Ráda pomáhám a pokud je to něco co je mi blízké, tak do toho jdu moc ráda. Dělá mi radost dělat radost druhým. Ano, když taková nabídka přijde a je v mých silách a možnostech charitu podpořit, udělám to. Já si hlavně myslím, že spousta lidí v dnešní době je ve složité životní situací a podle mě by charita neměla být jen součástí miss, kterou zmiňujete, ale součástí každodenního života nás, kteří můžeme nějak pomoct.

Kráska i mistryně

Ačkoliv je Mirka Pikolová známá spíše jako výrazná tvář soutěží krásy a modelka, „na papíře“ má uvedeno absolventka konzervatoře – obor muzikál. Kromě zpěvu je ale také její velkou zálibou tanec. Od malička tancovala hip hop, se kterým dokonce vyhrála mistrovství světa v tanci ve skupině. Na mistrovství Evropy v sólu si vydobyla 7. místo. Kromě street stylu má ráda i latinskoamerické rytmy. Objevila se také ve čtvrté
řadě populární novácké show Tvoje tvář má známý hlas.