Tipy na mobilní aplikace 8: Motivace k pohybu

Tipy na mobilní aplikace 8: Motivace k pohybu

Náramky a hodinky, které motivují k pohybu a sledují náš výkon, jsou stále oblíbenější. K zajímavému rozhodnutí došla americká pojišťovna John Hancock, která od loňského roku nabízí životní pojištění pouze lidem, kteří tyto pomůcky aktivně používají. Uvidíme, zda bude mít tento krok úspěch. Zatím se podívejme na aplikace, které umí k pohybu motivovat také.

GOOGLE FIT: MĚŘENÍ AKTIVIT A ZDRAVOTNÍHO STAVU

Aplikace Google Fit není žádnou novinkou, postupně však prochází proměnami. V loňském roce například přidala propracovanější motivaci k pohybu. Po poradě s odborníky ze Světové zdravotnické organizace a Americké kardiologické asociace vymysleli vývojáři bodový systém. Ten hodnotí nejen čas strávený chůzí či během, ale také intenzitu, kterou jste při pohybu vynaložili. Za minutu rychlé chůze tak získáte jeden bod, zatímco za běh rovnou dva body. Dříve byla všechna data dostupná jak v aplikaci, tak ve webovém rozhraní Google Fit, od 19. března 2019 však byla webová služba ukončena a data jsou nyní k dispozici pouze přes aplikaci.

Operační systém: Android, Apple iOS
Kompatibilita: liší se podle zařízení
Jazyk: angličtina
Cena: zdarma (nákupy v aplikaci)
Ke stažení na: Google play a AppStore

EPP – POMÁHEJ POHYBEM

S českou aplikací EPP můžete za svou pohybovou aktivitu rovněž vydělávat body, na rozdíl od předchozí aplikace je však neproměňujete za výhody pro sebe, ale podporujete některý z projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud se lidem podaří za vyhrazený čas nashromáždit určený počet bodů, nadace ČEZ projekt podpoří stanovenou finanční částkou. Aplikace funguje také jako klasický sport tracker – sleduje vaše sportovní výkony, tvoří statistiky atd. Jaké projekty můžete aktuálně podpořit, zjistíte na www.pomahejpohybem.cz. V květnu to byl například i Diaklub Cukříci z Ústí nad Orlicí.

Operační systém: Android, Apple iOS
Kompatibilita: 4.0.3 a vyšší
Jazyk: čeština
Cena: zdarma
Ke stažení na: Google play a AppStore

C25K – 5K RUNNING TRAINER

Pokud jste nikdy neběhali a s pohybem během pracovního týdne na tom nejste úplně nejlépe, vyzkoušejte aplikaci C25k. Během osmitýdenního programu vás krůček po krůčku rozběhá. Na začátku tréninku vám bude odpočítávat střídavě 1 minutu chůze a 1 minutu běhu, v závěru byste měli uběhnout 5 km v kuse. Pro tréninky si vyhraďte 30 minut tři dny v týdnu. Tato aplikace vás nebude stresovat měřením času, vašeho tempa či informacemi o průměrné rychlosti. Odpočítává pouze kilometry zdolané během tréninku.

Operační systém: Android, Apple iOS
Kompatibilita: 6.0 a vyšší
Jazyk: angličtina
Cena: zdarma (více funkcí v placené variantě)
Ke stažení na: Google play a AppStore

GOYA-MOVE

Tato aplikace míří na děti, které tráví dlouhé hodiny s mobilním telefonem v ruce prakticky bez pohybu. Rodičovské zámky, které uzamknou hry na mobilu ve chvíli, kdy dítě vyčerpá přednastavený časový limit, nebo je naopak odemknou poté, co si udělá domácí úkoly, jsou dnes běžnou praxí. Vývojáři aplikace Goya-Move však přišli s novinkou – odříznou mobil dítěte od internetu do té doby, než ujde předem nastavený počet kroků za určitou dobu (tedy během tzv. aktivních hodin, které jste označili). Co myslíte, bude to fungovat?

Operační systém: Android, Apple iOS
Kompatibilita: 5.0 a vyšší
Jazyk: angličtina
Cena: 51 Kč za měsíc (týden na odzkoušení zdarma)
Ke stažení na: Google play a AppStore

130

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný