-- reklama --

Startuje týden trénování paměti

Startuje týden trénování paměti

V pondělí 11. 3. 2019 začíná Národní týden trénování paměti, jehož cílem je přesvědčit nejen seniory, že si ještě docela slušně pamatují, když jim někdo poradí, jak na to. Po celé republice budou probíhat osvětové přednášky pro veřejnost .

Přednášky u nás i na Slovensku pořádá Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging. Většina z nich je určena veřejnosti a jejich seznam najdete na www.trenovanipameti.cz pod heslem NTTP 2019. Přednášky se konají v nemocnicích, knihovnách, školách všech stupňů, domovech pro seniory atd. Trénování paměti je efektivní nástroj proti jejímu oslabování, a zároveň rychlá cesta ke zvýšení sebevědomí.

O mozku bude mluvit celý svět

Národní týden trénování paměti je součástí celosvětové osvětové akce BRAIN AWARENESS WEEK (Týden uvědomění si mozku),  který už od roku 1996 pořádá Dana Alliance for the Brain Initiatives (www.dana.org). V tomto březnovém týdnu (11. – 17. 3. 2019) se veřejnost dozvídá o výsledcích výzkumu mozku srozumitelnou formou prostřednictvím stovek akcí. Ty jsou pořádány vědeckými institucemi, které se výzkumu mozku věnují, případně institucemi, které výsledky výzkumu aplikují v praxi. Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging je oficiálním partnerem této akce od roku 2005.

693

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku