DIAskupiny na FB se představují: skupina TPJ cz

V našem novém miniseriálu jsme se rozhodli čtenářům postupně představit několik nejznámějších DIAskupin na Facebooku. Důrazně však upozorňujeme naše čtenáře, aby vždy měli na paměti, že se jedná o převážně pacientské skupiny a s případnou žádostí o radu týkající se léčby diabetu by se měli vždy obracet primárně na své ošetřující lékaře!

DIAskupiny na FB se představují: skupina TPJ cz

Skupinu TPJ cz založil Jiří Bořek v říjnu roku 2019 s cílem rozšiřovat povědomí o vlivu tukoproteinových jednotek (TPJ) na glykémii osob s diabetem. V rámci skupiny mohou také členové sdílet praktické zkušenosti s TPJ. Jak Jiří Bořek uvádí: „Sám jsem se o tukoproteinových jednotkách dozvěděl asi před 2 roky, kdy byl tento termín téměř neznámý. Postupně ale začalo do problematiky pronikat čím dál tím více diabetiků a začaly se tak množit dotazy ohledně TPJ – a tak jsem založil tuto otevřenou skupinu.“

Charakteristika skupiny

V rámci skupiny jsou jednotlivé příspěvky schvalovány tak, aby nedošlo k úplnému zahlcení zdi a informace byly i po pár dnech dobře dohledatelné. V souborech skupinky rovněž můžete najít příklady některých potravin a to, kolik TPJ obsahují a jak dlouho budou tyto TPJ působit. Je ovšem třeba pamatovat, že působení TPJ je věcí individuální a to, jak na ně tělo reaguje, by si měl stejně každý ověřit sám. Dále mohou členové v souborech najít také například odkazy na TPJ kalkulačku určenou pro mobilní telefon či PC.

Nyní má skupina 480 členů a stále přijímá nové členy.

Správci skupiny

Jiří Bořek

Diabetes 1. typu má od roku 1997

K léčbě diabetu využívá senzor G6 a inzulínovou pumpu

 

Lukáš Trčka

Diabetes 1. typu má od roku 2003

K léčbě diabetu využívá senzor G6 a inzulínovou pumpu

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x