Špičková sprinterka s diabetem: »Nikdy nevíte, čeho jste schopni.«

Britská sprinterka Melanie Stephenson se netají tím, že má diabetes a že se léčí s pomocí inzulinové pumpy. Ve své disciplíně získala již řadu národních titulů a v roce 2012 byla nominována, aby nesla olympijský oheň jako lídr v oblasti diabetu a sportu.

Špičková sprinterka s diabetem: »Nikdy nevíte, čeho jste schopni.«

Melanie se narodila v roce 1998 a diabetes 1. jí byl diagnostikován ve 13 letech. Zpočátku brala sport jako způsob, jak si udržet zdraví a kontrolovat hladinu glukózy v krvi. Netrvalo dlouho a měla svého trenéra, aby jí pomohl soutěžit na národní i mezinárodní úrovni. V roce 2012 byla nominována organizací Diabetes UK, aby nesla olympijský oheň v Londýně 2012 při olympijských hrách jako lídr v oblasti diabetu a sportu.

Když neběhá, věnuje se módě a psaní

Vedle hvězdné běžecké kariéry zvládla Melanie vystudovat módu na velšské univerzitě v Newportu a když není na tréninku či na závodech, navrhuje sportovní oblečení pro řadu atletických sportovních akcí.
Začala také psát blog pro Diabetes UK, protože chtěla pomáhat zvýšit povědomí o diabetu a ukázat, že lidé mohou dělat to, co chtějí, i když mají cukrovku. „Lidé by si měli přečíst můj blog. Věřím, že je tam spousta informací pro mladé diabetiky o tom, jak sportovat, i když máte cukrovku, které vycházejí z mých osobních zkušeností.“

Co pro ní sport znamená?

„Sport mi dal sílu, motivaci a odhodlání řídit svou nemoc a dosáhnout věcí, které chci v životě dělat. Jedna věc, kterou jsem se naučila od mnoha lidí, které jsem na své sportovní i diabetické cestě  potkala, je, že když se lidé s diabetem spojí, aby sdíleli své zkušenosti, stávají se velké věci. Nikdy nevíte, čeho jste schopni, dokud si to nezkusíte.“

Další informace o sportování s diabetem najdete na webu Melanie Stephenson www.lifesportdiabetes.co.uk.

Diskuze k článku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na