Děti malovaly Pohádku o cukrovce

V pátek 8. prosince 2017 byly v Písecké bráně v Praze oceněny děti, které se zúčastnily celorepublikové výtvarné soutěže Pohádka o cukrovce. Tu každoročně vyhlašuje společnost Novo Nordisk.

Děti malovaly Pohádku o cukrovce

Sedmiletá Terezka Cihelková obsadila v individuální soutěži 2. místo v nejmladší kategorii.

Letošní téma bylo „Pohádka o cukrovce“, i když cukrovka ve skutečnosti není vůbec žádná pohádka, naopak. Malí diabetici se s různými úskalími potýkají každý den.
Výtvarné soutěže se zúčastnili také děti z Diacelu Písek, které nejen namalovaly své obrázky, ale napsaly i pohádku v rámci letního dia tábora „Štědronín 2017“, a s velkou radostí oznamujeme, že získaly krásná umístění: v individuální soutěži obsadila 2. místo Tereza Cihelková (nejmladší kategorie) a 3. místo Tereza Durayová (nejstarší kategorie).

Jedenáctiletý Philippe Stejkoza zvítězil ve své kategorii v táborové soutěži.

V táborové soutěži si vítězství zasloužily Philippe Stejkoza (v kategorii 7-11 let) a Nikola Piúrová s Annou Bartákovou (kategorie 12-18 let). Hned za nimi na krásné stříbrné příčce se umístily Šárka Kolářová a Adéla Štanclová (kategorie 12-18 let).

Celou slavnost moderovala herečka Lucie Pernetová. Ceny dětem předala ředitelka společnosti Novo Nordisk Daniela White, předseda Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí ČR, JUDr. Václav Letocha, a zástupci pacientských organizací, Zdenka Staňková za Diacel Písek a Pavlína Činčurová z Klubu mladých diabetiků.

Text a foto: Zdenka Staňková, Diacel Písek

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x