„Drákula“ Al Lewis se k diabetu veřejně nepřiznal

„Drákula“ Al Lewis se k diabetu veřejně nepřiznal

Tento americký herec, nejvíce známý díky své roli hraběte Drákuly neboli dědy Munstra v seriálu The Munsters, si uměl osobní život "pod pokličkou". Mystifikoval své fanoušky tak důkladně, že dodnes nevědí, jakou školu vystudoval, či zda skutečně měl diabetes 1

Lewis se narodil 30. dubna 1923 a o jeho životě a vzdělání koluje na veřejnosti několik variant. Tvrdil například, že se narodil již v roce 1910, což později jeho druhá manželka vyvrátila a jeho tvrzení vysvětlila tím, že nechtěl, aby se vědělo, že jeho seriálová dcera v The Munsters byla vlastně starší než on. Sám o sobě také prohlašoval, že získal titul ze studia dětské psychologie, avšak škola, na které měl získat diplom, o jeho studiu nic neví.

Lidi uměl rozesmát o soukromí však nemluvil

Získal mnoho menších rolí i v jiných seriálech či filmech, ovšem úspěch děda Munstra již nepřekonal, a tak se v nich většinou objevoval v podobně napsaných rolích. Al Lewis byl komikem tělem i duší, nikdo nikdy nevěděl, zda to, co právě teď vypustil z úst, je pravda, nebo opět nějaký šprým. Později byl také majitelem restaurace, politickým kandidátem a vystupoval v rozhlasu.

Stejně tajemný jako o svém životě byl i o svém diabetu. Jeho diagnóza byla diabetes mellitus 1. typu, ovšem nikdy veřejně nepřiznal, v kolika letech se u něj diabetes projevil, ani že diabetem trpí. O přítomnosti diabetu však svědčí jeho komplikace v pozdním věku, kdy musel na operaci kvůli srdci a zároveň mu byla amputována pravá noha pod kolenem a prsty levé nohy. Zemřel v roce 2006 ve věku 82 let.

218

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku