Prvňáčci se učili jíst zdravě

Krásné a inspirativní fotografie ze Základní školy Benkova v Nitře, konkrétně ze třídy 1. E, nám do redakce poslala edukátorka Mgr. KlauDIA Šugrová z Ústavu psychológie zdravia při Lékařské fakultě Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Pojďme se podívat, jak může také vypadat povinný Týden zdravé výživy.

Prvňáčci se učili jíst zdravě

Na Slovensku je Týden zdravé výživy součástí Národního programu podpory zdraví, který je zakomponovaný přímo do zákona o školním vzdělávání. Většinou je však ponechaný na snaze a ochotě školy či jednotlivých učitelů, jak se k tomuto “povinnému” prvku vzdělávání postaví. Výsledkem jsou situace, kdy děti nosí rodičům domů oznámení, že škola se projektu účastní s poznámkou, aby tedy nenosili děti do školy sladkosti (nebo je neměli přímo položené na lavici). Jinde mají např. vyhlášený Den jablka a kreslí si ho ve výtvarné výchově.

Edukační hlídka zasahuje

Po těchto víceletých negativních zkušenostech se edukační hlídka za NCD Nitra, které záleží na správném stravování dětí, rozhodla zasáhnout. Během celého školního roku proto navštěvuje se svým programem školy, které o to projeví zájem. Zážitková edukační přednáška “trošku jinak” proběhla také 23. října v 1. E ZŠ Benkova v Nitře. Edukátorka KlauDIA spolu s asistentkou Kajkou si s prvňáčky popovídali o zdravém jídle a došli i na ochutnávky. Zdravá zelenina nakonec chutnala všem.

“Malá akademie správného stravování dětí je dobrovolnická edukační iniciativa, která vznikla před dvěma lety ve spolupráci s MUDr. Slávkou Kalinovou, protože na dětech a jejich zdraví nám upřímně záleží,” dodává Mgr. Klaudia Šugrová.

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x