Nick Jonas: Cítí se svobodný i s cukrovkou

Americký idol Nicholas Jerry "Nick" Jonas je zpěvák, textař, skladatel, pianista, kytarista, bubeník, herec a také diabetik 1. typu, který se s tím vůbec netají. Známý je především díky účinkování v hudební skupině Jonas Brothers, kterou založil spolu se svými bratry.

Nick Jonas: Cítí se svobodný i s cukrovkou

Kapela se stala hlavně ve Spojených státech amerických velmi oblíbenou a dětský televizní kanál Disney Channel natočil dokonce seriál, ve kterém si sourozenci Joe, Kevin a Nick Jonasovi zahráli sami sebe.

Cítil se jako balón, který ztrácí vzduch

Nick se narodil 16. září 1992 v Dallasu ve státě Texas jako nejmladší ze tří sourozenců. Diabetes 1. typu mu diagnostikovali ve třinácti. Podle jeho vlastních slov ho nemoc donutila rychle dospět. Diabetes se u něj projevil na turné, kdy během dvou týdnů zhubl téměř patnáct kilogramů. Také byl často podrážděný, což bylo vzhledem k jeho optimistickému založení netypické, neustále pil a v jednom kuse chodil na toaletu. Bylo mu jasné, že něco je špatně. Později také popsal, že se cítil pomalý a vyčerpaný, jako balón, který ztrácí vzduch. Lékař nařídil testy, včetně krevního cukru, a po výsledcích byl okamžitě hospitalizován. “Byl to jeden z nejstrašnějších okamžiků mého života. Zpočátku jsem byl v šoku, ale pak se mi také ulevilo, tím, že jsem zjistil, co všechny ty moje problémy způsobilo,” vzpomíná Nick.

Svobodný i s cukrovkou

Později, když se s nemocí sžil, začal spolupracovat s nadací Bayer Diabetes Care. Ta se zaměřuje na mladé diabetiky, kterým usnadňuje přijmout jejich onemocnění a vést je k aktivnímu a zdravému životnímu stylu. A přesně tak teď žije i Nick. Podle svých vlastních slov nikdy nebyl v tak skvělé kondici jako teď. K léčbě používá inzulinovou pumpu. Dál koncertuje, píše písničky, hraje ve filmech, seriálech i muzikálech a založil si i vlastní kapelu, ve které hraje bez bratrů, a daří se mu. Dává světu najevo, že cukrovka ho v kariéře nijak neomezuje a že se cítí být svobodný i se svou nemocí.

Občas se pouští až na hranice svých možností. O jeho dobrodružné výpravě jsme psali zde.

 

 

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x