Na Mikulášskou Inzulínku přišel i král siláků Jiří Tkadlčík!

V neděli 9. prosince se konala poslední letošní akce Inzulínku - Mikulášská nadílka. Tradičně to bývá i akce největší - obvyklý počet účastníků je kolem stovky lidí! Letos ale bylo všechno malinko jinak. Čekali jsme hosta...

Na Mikulášskou Inzulínku přišel i král siláků Jiří Tkadlčík!

Tento den má pro mě vždy velké kouzlo. Pohled do rozzářených dětských očí… to je prostě NEJ! Akci jsme začínali už v 10 hodin dopoledne. Děti si mohly vyrobit drobné dárky – barevný písek do skleničky nebo vonnou sůl. A protože naše děti rády tvoří, bylo v mžiku všechno pryč. Pak už nadešel čas oběda a všichni se s chutí pustily do připraveného rautu.

Vyšlo to na poslední chvíli

A pak přišel ON. Jirka Tkadlčík – největší silák světa do váhy 105 kg a pro naše děti prostě BOREC! Sliboval nám svou návštěvu už od Rališky, ale bohužel mu to pracovně nevycházelo. Teď to vyšlo na poslední chvíli. Jen si tak sedl a povídal… o své cestě za vítězstvím, které není jen jedno, a o svém životě a svých splněných snech. A proč byl pro nás rodiče, tak úžasný, ale ještě víc pro naše děti? Světe div se, on sám je diabetik 1. typu a ono to JDE! Navíc je to člověk hrozně skromný a na nic si nehraje.

A pak už přišel Mikuláš a každému z dětí donesl za básničku nebo písničku nadílku. Šest hodin uběhlo jako voda a za organizátory musím říct – ráda jsem vás, přátelé, zase viděla. A protože to byla letos poslední akce , budeme se na vás těšit zase v roce příštím. Máme vás rádi a rádi to všechno pro vás děláme. Přejeme vám všem klidné svátky, a protože víme, jak je zdraví vzácné, tak hodně zdraví.

Alča&Ali, Inzulínek

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na