Konsorcium MediAim – nové strategie léčby nejen diabetu

Pochopit podstatu civilizačních onemocnění a zlepšit jejich léčbu - to je mimo jiné cíl konsorcia s názvem MediAim, které spojuje tři centra excelence vědy, výzkumu a klinické praxe.

Konsorcium MediAim – nové strategie léčby nejen diabetu

Na základě odborného spojení Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) a dvou ústavů Akademie věd České republiky – Ústavu organické chemie a biochemie (ÚOCHB) a Fyziologického ústav (FGÚ) budou tyto instituce společně hledat nové strategie léčby kardiovaskulárních, virových, neurodegenerativních a onkologických onemocnění, soustředí se také na léčbu diabetu či obezity.

Úspěch týkající se léčby diabetu 2. typu

Spolupráce již přinesla první reálný úspěch týkající se projektu, který se zaměřil na problematiku snížení tělesné hmotnosti, zmírnění projevů cukrovky a výrazné zpomalení neurodegenerativních procesů. Spolupráce týkající se lipidizovaných peptidů je ve fázi preklinických studií na experimentální modelech a naznačuje velmi dobrý potenciál léčby diabetu 2. typu pomocí nových léků.

Společné projekty konsorcia MediAim již teď cílí nejen na obezitu a diabetes, ale také na kardiovaskulární onemocnění, kde týmy zkoumají problematiku srdečního selhávání s cílem najít cestu, jak předcházet zánětům srdečního svalu nebo objevit další možnosti náhrad pro kardiovaskulární chirurgii.

Více informací můžete nalézt na oficiálních stránkách konsorcia MediAim.

Zdroj: TZ MediAim

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x