Výhody pro pojištěnce VZP: Co je nového v roce 2020?

Všechny zdravotní pojišťovny již na svých stránkách zveřejnily nové přehledy výhod a benefitů pro klienty na rok 2020. Podívejme se, co je letos nového u Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Výhody pro pojištěnce VZP: Co je nového v roce 2020?

Nový přehled benefitů komentuje tiskový mluvčí VZP, Vlastimil Sršeň:

“V roce 2020 mají naši klienti možnost získat opět finanční příspěvky z fondu prevence na řadu aktivit, služeb a zboží, jaké mohli čerpat i v předchozích letech. Zacílené jsou například na prevenci kardiovaskulárních onemocnění (pohybové aktivity, odvykání kouření), prevenci u diabetu (zdravotní pomůcky pro diabetiky a odborné pedikérské ošetření), onkologická onemocnění (vyšetření dermatoskopem, včasný záchyt karcinomu prsu, celková preventivní onkologická prohlídka, příspěvek na paruky pro onkologicky nemocné), zdravé stárnutí (pomůcky pro trénink paměti a nově příspěvek na testování paměti) nebo očkování.

Na pohybové aktivity dětí již 1 000 korun

U pohybových aktivit dětí od 1 roku do 18 let jsme zjednodušili podmínky – žádat o příspěvek v celkové výši až 1 000 Kč je možno s platebními doklady za pravidelnou pohybovou a sportovní aktivitu bez rozlišování, zda je organizovaná školským zařízením či mimo školu, nebo zda jde (u dětí od 15 do 18 let) o permanentku za pohybovou aktivitu. Aktivita ale musí mít dlouhodobý charakter (např. 10 lekcí cvičení, čtvrt roku atd.), musí podporovat rozvoj dítěte a být prevencí kardiovaskulárního onemocnění.

Diety a navýšení příspěvku pro maminky

Své již tradiční a velmi žádané příspěvky u nás najdou opět děti a mladiství s bezlepkovou dietou při celiakii (až 6 000 Kč) a také s nízkobílkovinnou dietou při vzácných vrozených metabolických vadách (až 10 000 Kč). Pokračujeme i s osvědčenými příspěvky pro těhotné ženy a maminky po porodu nebo pro nedonošené novorozence. A samozřejmě nechybí příspěvky pro bezpříspěvkové dárce krve a dárce orgánů.
Právě těhotné ženy a maminky, ale i novorozenci s porodní váhou jen do 1 500 g se mohou těšit na navýšení “svých” příspěvků z 2 000 na 3 000 Kč. Maminky tuto částku mohou použít nově i na neinvazivní prenatální test (např. TRISOMY test), nejen na prvotrimestrální screening. Zůstává ale také možnost čerpat zmíněný příspěvek na vhodné pohybové aktivity v těhotenství, kurz přípravy k porodu, monitor dechu, pomůcky ke kojení, služby laktačních poradkyň nebo na dentální hygienu.

Více peněz na očkování i mamografii

Zvýšení příspěvků se týká rovněž očkování: na očkování proti klíšťové encefalitidě letos klientům přidáme až 700 Kč místo loňských 500, proti chřipce 200 Kč místo 150, proti pásovému oparu 2 000 Kč místo 1 000, proti rotavirovým nákazám 700 Kč místo 500. Ženy pak určitě uvítají změny v programu včasného záchytu karcinomu prsu – nejen, že jsme zvýšili příspěvek z 300 Kč na 500, ale změnili jsme také věkový limit pro jeho získání. Na vyšetření dostanou příspěvek ženy od 25 let (místo dřívějších 30 let). Horní limit je nadále 45 let, kdy už má každá žena nárok na provedení screeningové mamografie hrazené z veřejného zdravotního pojištění.”

Všechny informace o poskytovaných příspěvcích z prostředků fondu prevence vyčleněných na rok 2020 a podmínkách jejich čerpání najdete na www.vzp.cz/vyhody.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x