Supermodelka Bambi: Nebojí se ukázat i nedokonalosti

Svůdné křivky těla, exotické pláže, přehlídková mola, ale také propocené noci, strach, injekce inzulinu – to jsou dvě tváře australské modelky Bambi Northwood-Blyth (28), které dnes bez ostychu ukazuje na sociálních sítích.

Supermodelka Bambi: Nebojí se ukázat i nedokonalosti

Jméno Bambi, podle Disneyho animovaného filmu, je samozřejmě jen umělecký pseudonym. Ve skutečnosti se modelka jmenuje Stephanie a narodila se v Melbourne 5. června 1991. Co je diabetes 1. typu zjistila ve 12 letech. Na tento den zavzpomínala nedávno na sociálních sítích její matka Jill: „Byla to taková normální sobota. Vzala jsem své tři dcery na oblíbené nákupy oblečení a bylo mi divné, že si to Stephanie neužívá, když tak miluje módu. Zdála se mi unavená a duchem nepřítomná. Na druhý den jsme pořádali pozdní snídani s příbuznými. Všimla jsem si, že Stef vypila opravdu hodně šťávy z ananasu. Pak mě švagrová upozornila, že Stephanie působí unaveně a že hodně zhubla. Teprve potom jsem to uviděla i já. Rozhodla jsem se jednat rychle a vyrazila s ní do místní nemocnice. Test krevní glukózy bohužel potvrdil moji domněnku.“

Plyšák Jehla doprovází modelku dodnes

Stephanie strávila v dětské nemocnici v Melbourne společně s matkou 5 dní. Jill spala na matraci vedle postele své dcery a snažila se vstřebat co nejvíce informací. Zapojili se i kamarádi, kteří nenechali Stephanii propadnout smutku. „Jeden kamarád ze školy přinesl opici, kterou Stef pojmenovala „Jehla“. Ta ji pak doprovázela všude a má ji myslím dodnes,“ prozradila matka. Také lékař Stephanii povzbuzoval. „První věc, kterou mi řekl, bylo: ‘Stephanie, je to váš zdravotní stav, ne doživotní trest.’ A tvrdil, že za pár dnů mě vrátí zpět na volejbalové hřiště,“ vzpomíná Stephanie.

Brzny měla štěstí a mohla jako jedna z prvních začít používat inzulinovou pumpu. Kontrola nad nemocí se jí tím výrazně zlepšila. „Ironií je, že Stef byla také první, kdo inzulinovou pumpu ztratil, a to na diabetickém táboře při jízdě na člunu. Pumpa se odpojila, spadla do vody a už ji nenašli,“ vzpomíná matka modelky.

Do soutěže krásy nastoupila tajně

Rodiče se snažili, aby Stephanii diabetes nebránil dělat to, co opravdu chce. Když se ve 14 letech tajně přihlásila do první modelingové soutěže, nebyli nadšení, ale nebránili jí. Když zvítězila a vybrala si jít touto cestou, nakonec ji podpořili.

Stephanie používala inzulinovou pumpu 10 let. Pochvaluje si, že život s ní byl, zvlášť ve škole, o dost jednodušší. Při práci modelky ji však neustále připojená pumpa začala omezovat. Ve 24 letech se proto vrátila k používání inzulinových per. „Aplikace inzulinu perem mi nijak nevadí. Mám předepsaný dlouhodobý inzulin Lantus a k jídlům Novorapid,“ prozradila Stephanie.

Práce profesionální modelky se při pohledu na fotografie z pláží jeví jako práce snů. Realita je však tvrdá. „Když jsem například na Hawaji připravovala kampaň pro značku Roxy, vstávala jsem ve 3:30 v noci. Následovala dvouhodinová příprava (vlasy a make-up) a honem na pláž, aby se stihl východ slunce v 5:30. A pak mě čekal celý dlouhý den, kdy jsme střídali různé pláže a fotografovali,“ vzpomíná Bambi a přiznává: „Ve studiu je to jednodušší. Není tam vítr, ani slunce, natož východy nebo západy.“

Cestování spojené s prací si ale velmi užívá: „Cestování je vzrušující. Ráda objevuji nová místa. Ráda jsem v pohybu. Moje nejoblíbenější destinace jsou Řecko, Itálie, Španělsko, Cannes, Jamajka i rodná Austrálie.“. Jako modelka je stále vyhledávanější. Zaujala svou netypicky drobnou postavu i nezkrotným obočím, které se stalo jejím charakteristickým rysem.

Objevila pizzu z květáku

Fanoušky modelky často zajímá, jak při této nepravidelné a často náročné práci dokáže dodržovat doporučený diabetický režim a zejména zdravý jídelníček. Bambi odpovídá: „Myslím, že každý má rád jídlo, i když někdo se chová, jako by jídlo bylo jeho nepřítel. Důležitá je rovnováha a také zjistit, co funguje právě u vás, protože každý to má jinak. Je přece spousta potravin, které můžete bez problémů jíst a neovlivní vaši hladinu cukru v krvi. Ráno se snažím jíst co nejméně sacharidů. Většinou si dám proteinový koktejl. Zjistila jsem, že když si dám dopoledne třeba ovocný salát nebo pomerančový džus, celý den si musím rovnat glykemie a to je stresující. Dávám si tedy dopoledne třeba ovesné vločky, ale bez cukru.“ Po zbytek dne pak v jídle upřednostňuje zeleninu a bílkoviny, které doplňuje rybím masem a přílohami, jakou jsou fazole, sladké brambory, dýně nebo celozrnné výrobky. Vyhýbat se už nemusí ani své  oblíbené pizzerii, kde objevila pizzu z květákového těsta.

Nejvíc jí pomáhá rodina

Stephanie na sebe nedávno prozradila, že jí trvalo docela dlouho, než se odhodlala mluvit na veřejnost o svém diabetu. Dřívější rozpaky byste u ní ale dnes hledali marně. Pravidelně plní sociální sítě svými zážitky a pocity ze života s diabetem, ať už se jedná o úspěchy, nebo těžké chvíle. „Nebojím se ukázat i nedokonalosti ve svém životě – osm injekcí denně, měření glykemie uprostřed noci, nebo strach,“ říká Bambi. Nejen proto dnes sedí v radě organizace Beyond Type 1, která má za úkol pomáhat lidem s diabetem a inspirovat je k aktivnímu a plnohodnotnému životu.

I Bambi se celý život dostávalo porozumění a podpory: „Největší podporu mám od své rodiny – mámy, táty a dvou sester. Bez ohledu na to, kde na světě se právě nacházím, vždy si na mě udělají čas. Jsme neustále ve spojení přes videohovory,“ prozradila modelka.

Podporou v životě i v léčbě jí byl také přítel Dan Single (spoluzakladatel slavné módní značky Ksubi), kterého poznala na střední škole. Svatbu slavili v roce 2014. V manželství se jim však nedařilo. Jejich cesty se začaly rozcházet v roce 2017 a znovu už je nespojila ani tragická nehoda, při které Dan málem zemřel po pádu z balkonu ve třetím patře pařížského hotelu. Rok poté se pár rozhodl jít každý svou vlastní cestou.

Díky cukrovce je odolnější

Stephanie se přestěhovala do New Yorku, koupila si vlastní byt a začala studovat na univerzitě obor sociální podnikání. Založila vlastní oděvní značku a nadále se věnuje modelingu. Splnil se jí i jeden velký sen – podařilo se jí získat hlavní roli v nové televizní show. Velmi aktivní je také v charitativní oblasti.

Lidé, kteří ji znají, obdivují její nekonečnou zásobu energie a navenek bezstarostnou povahu. Na diabetu dokáže nají i pozitivní stránky: „Díky diabetu jsem teprve teď schopná ocenit, co pro mě dělá moje tělo. Také jsem se stala odolnější a více přizpůsobivá. A ani jednou mi cukrovka nezabránila zúčastnit se módní přehlídky, fotografování, natáčení televizního pořadu či kampaně. Nosím si s sebou do práce každý den dobrou náladu a sílu.“ Svým následovníkům vzkázala, že nedovolí, aby cukrovka definovala to, kým je. A její matka to jen potvrzuje: „Stef toho dokázala opravdu hodně. Řadu let cestuje po celém světě, je úspěšnou modelkou a dělá vše, co je v jejích silách pro kontrolu svého diabetu. To vše jen dokazuje, že je mnohem víc, než jen její diagnóza.“

Bambi Northwood-Blyth

Věk: 28 let

Výška: 174 cm

Míry: 82-61-84 cm

Barva očí: modrozelená

Instagram: /bambilegit

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x