Slovenská základka jde příkladem: děti s diabetem vítány

Velmi příjemnou zprávu nám dnes zaslala KlauDIA Šugrová ze slovenské Nitry. Po nepovedeném začátku školního roku se rodičům prvňačky Kristýnky podařilo najít školu, kde diabetes není problém. Do školy ZŠ Škultetyho tak letos nastoupily hned dvě "sladké děti" a celkem tak tuto školu navštěvují již čtyři žáci s diabetem.

Slovenská základka jde příkladem: děti s diabetem vítány

“Zázraky se dějí v přímém přenosu i v Nitře – přímo v ZŠ Škultétyho, ve škole, kde nikoho ani nenapadne nechtít dia děti. Prvňačka Kristýnka musela po necelých dvou týdnech ‘sladkého trápení’ kvůli diabetu z první školy odejít. ‘Nás by tam zničila arogance, neochota a nezájem,’ konstatovali rodiče. 13. září tak začala jako prvňačka na druhý pokus nový školní rok úplně nanovo. Na přivítání nakreslila paní učitelce obrázek,” píše KlauDIA Šugrová a dodává: “Pátek 13. si tak zapíší zlatým písmem do sladkého nebe ned dvě dia rodinky… za Kristýnkou dnes přestoupilo i další dia děvčátko, kterému diagnostikovali diabetes během letních prázdnin a v původní škole neměli vytvořené příznivé podmínky na zvládání onemocnění a současně učení. Ale vážíme si toho, že alespoň projevili snahu – chovali se slušně a vstřícně, jen na takovou situaci nebyla škola připravená a bez sestřičky se diabetu báli.”

Základní škole Škultétyho posílá poděkování: “Srdečné díky milé paní učitelce a hluboká poklona před vaším přístupem. Děkujeme, že dokážete školský zákon číst srdcem a na dětech vám upřímně záleží. Zároveň gratuluji… v pondělí začínáte novou etapu ukázkového modelu “DIA škola”, protože nyní máte již pohromadě 4 sladké školou povinné děti – v 1., 2., 8. a 9. ročníku.”

Další informace, jak se vede dia dětem na Slovensku, můžete sledovat na Facebooku ve skupině KlauDIA1.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x