Nový informační web o cukrovce

Nový, spolehlivý informační zdroj o léčbě diabetu spustila Diabetická asociace ČR ve spolupráci s vydavatelstvím lékařských publikací Panax. Najdete jej na adrese www.cukrovka.cz.

Nový informační web o cukrovce

Portál www.cukrovka.cz je informačně bohatý a pestrý edukační web pro pacienty s diabetem i zdravotníky. Nabízí srozumitelné informace, které vycházejí od jednodušších ke složitějším, aby se každý mohl rozhodnout, jak dalece se chce v oboru vzdělávat.

Úplný přehled léků na cukrovku

Kromě běžných informací o podstatě onemocnění, jeho rozdělení na I. a II. typ a těhotenskou cukrovku i možné vlivy dědičnosti, zde čtenáři najdou zajímavé statistiky, které ukazují, že v současnosti některou z forem cukrovky trpí až 850 tisíc obyvatel České republiky.
Velmi podrobně se web věnuje prevenci, diagnostice a léčbě cukrovky. Vzhledem k tomu, že nakladatelství Panax pravidelně vydává publikaci s přehledem léků a léčivých přípravků na našem trhu, najdete na tomto webu úplný přehled dostupných léků používaných při léčbě diabetu. Kromě toho se stránky věnují i oblíbeným výživovým doplňkům a v odborných článcích hodnotí skutečně prokázané účinky látek, které jsou v nich obsažené.

Recepty i náhradní sladila

V oblasti životosprávy představují stránky jednotlivé typy náhradních sladidel a zabývají se otázkou konzumace alkoholu. Navrženy jsou i ukázky vhodného jídelníčku. Každý recept má uvedenou celkovou energetickou hodnotu jídla.
Rubrika „Praktické rady“ přibližuje například selfmonitoring, současnost i budoucnost aplikace inzulinu nebo kalkulačky tělesných proporcí či optimální energetické spotřeby. Průběžně a pravidelně přibývají aktuality z oborů jako například Náhradní sladidla, Pomůcky pro diabetiky – co hradí zdravotní pojišťovny či Cukrovka a řízení motorových vozidel.
Velmi podrobně autoři portálu www.cukrovka.cz rozkrývají a vyvracejí mýty, konkrétně: Vidím, nemusím na oční, Aspartam: hrdina z bájí, Isoglukóza, Otěhotnět s cukrovkou je nebezpečné, Sport diabetikům škodí a Diabetici nesmí vůbec jíst cukr.
Portál nabízí také odkazy na organizace věnující se diabetu a podrobný abecední slovníček užívaných pojmů.

Profesor Milan Kvapil představuje nový web cukrovka.cz. Po jeho pravé ruce sedí členové redakční rady webu profesor Richard Češka a profesor František Saudek.

Na web dohlížejí zkušení profesoři

V redakční radě webu usedli čtyři renomovaní čeští profesoři: prof. MUDr. Milan Kvapil, CSc. MBA, prezident Diabetické asociace České republiky; prof. MUDr. Terezie Pelikánová, DrSc., předsedkyně České diabetologické společnosti; prof. MUDr. František Saudek, DrSc., přednosta Kliniky diabetologie Centra diabetologie IKEM a prof. MUDr. Richard Češka, CSc., FACP, FEFIM, předseda České internistické společnosti. Na uvedené informace se proto můžete bez problémů spolehnout.

A pokud zde nenajdete, co hledáte, můžete v  sekci www.cukrovka.cz/poradna položit s pomocí on-line formuláře dotaz  garantovi webu, prof. MUDr. Milanu Kvapilovi, CSc., MBA. Ten je rovněž autorem zábavných příběhů pana Kuličky, které na příbězích přímo ze života přibližují klasické potíže, do kterých se může dostat kdokoliv z nás.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x