Jak zabavit děti během letního volna: Vyzkoušejte aktivity, u kterých prohloubíte rodinné vazby

Jak zabavit děti během letního volna: Vyzkoušejte aktivity, u kterých prohloubíte rodinné vazby
Udělejte tyto prázdniny nezapomenutelné! Zdroj: Freepik

Léto je období, které si mnoho rodin vyhrazuje pro společné aktivity a zábavu. Jedním z nejlepších způsobů, jak strávit čas se svými dětmi či vnoučaty, je zapojit se do společných sportovních aktivit. Sportování s dětmi nejen posiluje rodinné vazby, ale také všichni zažijete aktivní léto plné radosti a dobrodružství. Přinášíme tipy na společné letní aktivity.

Kolo či turistika

Jednou z nejpopulárnějších aktivit, kterou můžete s dětmi provozovat v létě, je jízda na kole. Téměř bez ohledu na věk můžete vzít své ratolesti na výlet po cyklostezkách, do přírody nebo prozkoumávat okolí vašeho domu, chaty, chalupy či kempu. Jízda na kole je skvělým způsobem, jak zlepšit kondici, podpořit zdraví srdce a cév, a zároveň si užít čas s rodinou na čerstvém vzduchu. A pokud někdo z rodiny kolo rád nemá, podobné zážitky si můžete dopřát také při turistice. Tu si můžete také zpestřit různými hrami či soutěžemi.

Osvěžení a zábava ve vodě

Pokud hledáte vhodnou aktivitu pro horké letní dny, výlet k vodě je tou správnou volbou. Vodní nádrže, rybníky anebo koupaliště jsou ideálním prostředím pro rodinnou zábavu a relaxaci. Plavání je výbornou aerobní aktivitou, která posiluje svaly, zlepšuje kondici a přináší osvěžení v horkých letních dnech. Atmosféru vylepší také různé hry u vody či přímo ve vodě. Většinou zde navíc strávíte velkou část dne, a tak není divu, že i rodinné vztahy takové dny uvítají.

Můj příběh: “Trápí mě neuropatické bolesti. Nejhorší je to v noci,” svěřila se paní Marie

„Když se ráno vzbudím a čirou náhodou mě nic nebolí, připadám si divně,“ říká s úsměvem paní Marie, která se nám nedávno svěřila se svým bojem se ...

Badminton: rychlá hra plná pohybu a soutěže

Badminton je dalším sportem, který je ideální pro rodinné aktivity v létě. Stačí mít badmintonové rakety a míček a můžete začít hrát kdekoli s dostatečným prostorem. V řadě rekreačních provozech si jde navíc vše potřebné za pár korun půjčit. „Badminton je rychlý a dynamický sport, který zlepší kondici, koordinaci a reakční schopnosti. Hra je navíc zábavná a nestaví hranice mezi kluky a holky, starší a mladší,“ říká Petr Salomon.

Společenské hry pro všechny generace: pétanque a minigolf

Pétanque – to je také sportovní hra vhodná pro všechny generace. Můžete si ji zahrát v parku, na pláži nebo na vaší zahradě. Je to jednoduše aktivita pro rozvoj koordinace, preciznosti a taktického myšlení. Navíc je to způsob, jak trávit čas s dětmi, a podpořit tak zároveň i jejich soutěživého ducha. Zajímavou aktivitou je také minigolf. Na minigolfovém hřišti vás většinou čeká několik drah s různými překážkami, které musíte překonat a dopravit míček do jamky s co nejmenším počtem ran. Je to skvělý způsob, jak za pár korun strávit několik nezapomenutelných hodin se svými dětmi, a ještě jim pomůžete s rozvíjením jemné motoriky.

Naturopatie je s lidstvem od věků. V moderním pojetí by měla ideálně spolupracovat s lékaři, říká Eva Ropars

Protože pochází z lékařské rodiny, klade vysoký důraz na propojení a vzájemnou spolupráci moderní medicíny s tradičními léčivými postupy známými ...

Volejbal či nohejbal

Volejbal má v České republice velkou tradici, v posledních letech roste ještě více na popularitě díky své letní variantě, beach volejbalu. Mnoho kurtů najdete u vodních ploch, ale i dalších sportovišť či přímo ve městě. Pokud máte doma fotbalistu či fanouška fotbalu, možná ještě více ocení nohejbal, který má u nás také velkou tradici. „Kolektivní sporty podporují sociální rozvoj dítěte, schopnost adaptovat se na kolektiv, potlačit vlastní ego ve prospěch dítěte. Říká se, že sdílená radost je dvojnásobná radost. A to je při sportování nejdůležitější,“ doplňuje Petr Salomon.

Zdroj: Petr Salomon z Tymuj.cz, redakce

6924

Diskuze k článku