Nízkosacharidová dieta „Low carb“ slaví úspěchy

Jak jsme již dříve na stránkách časopisu uvedli, nízkosacharidová dieta „Low carb“ je mezi diabetiky stále oblíbenější. Vznikají například různé facebookové stránky, na kterých jejich členové sdílejí zajímavé recepty s nízkým obsahem cukru.

Nízkosacharidová dieta „Low carb“ slaví úspěchy
Zdroj: Shutterstock

Zdá se, že omezování sacharidů ve stravě je dobrou cestou, jak dosáhnout vyrovnanějších glykémií a předcházet tak pozdním komplikacím diabetu.

„Low carb“ dieta slaví úspěch také v USA, kde ji doporučuje Americká diabetická asociace. Nově vydaný dokument, zaměřující se na léčbu diabetu, uvádí, že výživa by měla vždy být individuálně přizpůsobena jednotlivcům, ovšem s ohledem na zdravý životní styl. Doporučuje také snížit množství sacharidů ve stravě diabetika, což pomáhá stabilizovat hladinu glukózy v krvi. Doporučení konzumovat méně sacharidů se tak stalo novým moderním krokem v léčbě cukrovky. „Low carb“ program se týká primárně diabetiků 2. typu, i když například diabetikům 1. typu jeho dodržování může přinést také jisté benefity. Více o programu „Low carb“ na www.lowcarbprogram.com.

Zdroj: www.diabetes.co.uk