Chcete zhubnout? Věnujte se silovému tréninku

Dosud převládal názor, že pokud chcete shodit nadbytečná kila a redukovat tak tělesný tuk, měli byste se věnovat především aerobnímu či kardio tréninku. Zatímco pokud se chcete zaměřit na budování svalů, měli byste volit spíše silový trénink. Nyní se však britským vědcům podařilo toto tvrzení vyvrátit – jejich nejnovější studie úspěšně prokázala, že silový trénink pomáhá spálit stejné množství tuku, jako je tomu u tréninku aerobního.

Chcete zhubnout? Věnujte se silovému tréninku

Studie odhalila, že při silovém tréninku je možno ztratit až 1,4 procenta tělesného tuku po dobu pěti týdnů cvičení, což je velmi podobné tomu, kolik můžete zhubnout při pravidelném aerobním cvičení. Vědci sledovali údaje 3000 účastníků, kteří se účastnili silového tréninku 2-3 x týdně po dobu pěti týdnů.

Silový trénink zlepšuje celkovou kondici

„Mnoho lidí si myslí, že pokud chtějí zhubnout, musí si jít například ven zaběhat.“ Uvádí hlavní autorka studie doktorka Mandy Hagstrom. „Naše zjištění ale ukazují, pokud se aktivně a pravidelně věnujete silovému tréninku, dochází k velmi podobnému úbytku tělesného tuku, aniž byste museli vědomě držet dietu nebo například běhat.”

Odporový či silový trénink podle autorky studie totiž celkově pomáhá zlepšit tělesnou kondici a kvalitu svalů. Je ale nutné si uvědomit, že pokud posilujete, ztrácíte sice tělesný tuk, ale zase nabíráte svaly – a svaly jsou těžší než tuk. Spíše než tělesnou váhu tedy sledujte jiné parametry, jako je například procento tělesného tuku.

Studie byla publikována v časopise Sports Medicine.

Zdroj: diabetes.co.uk, foto: Pixabay

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x