Koktejl léků pro regeneraci beta buněk

Koktejl léků pro regeneraci beta buněk

Vědci vyvinuli nový „koktejl“ léků, který dokáže v těle úspěšně regenerovat beta buňky produkující inzulin. Tento objev by mohl mít klíčový vliv na prevenci vzniku diabetu 1. typu.

Výzkum, který probíhal v americké Icahn School of Medicine v New Yorku, přinesl zajímavé výsledky – díky kombinaci dvou druhů léků začalo tělo regenerovat beta buňky rychlostí mezi 5 až 8 procenty za den. „Jsme nadšeni z výsledků, které pozorování přineslo, protože jsme díky nim schopni poprvé pozorovat míru a rychlost obnovy beta buněk v těle člověka,” uvedl vedoucí studie, Dr. Andrew Stewart, ředitel institutu Sinai pro diabetes, obezitu a metabolismus.

Výzkum navázal na předchozí studie, vědci ovšem pořád poukazují na to, že tato rychlost obnovy beta buněk je pro lidské tělo příliš pomalá. Proto se nyní vědci snaží přijít na to, jak rychlost obnovy beta buněk urychlit. Navíc by rádi vyvinuli metody, jak tyto léky dodat pouze k beta buňkám a vyhnout se tak případným vedlejším účinkům léčiv na celý organismus.

Zdroj: www.diabetes.co.uk

 

 

900

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku