Zimní diatábor má význam pro děti i rodiče

Jak probíhá zimní diatábor? Program je jednoduchý. Jde o normální lyžařský tábor. Základem je být venku a v pohybu, dopoledne i odpoledne.

Zimní diatábor má význam pro děti i rodiče

Někdo dá přednost sjezdovým lyžím, jiný má raději snowboard, možné jsou také běžky. Kdo má zájem, využívá služby zkušených lyžařských instruktorů. Po večeři je
odpočinek, volná zábava nebo společné hry. O děti se starají instruktoři lyžování a po odborné stránce sestra a lékař. Důkazem toho, že se dětem tábor líbí je, že jezdí opakovaně. Zvládají vše výborně a lyžování mnohdy lépe než zdravé děti.

Zkušenosti z tábora dají jistotu do budoucna

Význam tábora je mnohočetný – aktivně si odpočinout, užít si čerstvý vzduch a hory, přiučit se lyžování. Mimořádným přínosem je možnost poznávat sám sebe při fyzické zátěži, jakou lyžování je. Zjistit, „co to se mnou udělá“, „co si mohu dovolit“, prostě zkusit si sportovat na sněhu za odborného dohledu.
Zkušenosti z tábora dají jistotu a mohou být odrazem pro individuální sportovní aktivity dítěte v budoucnu. Nezapomínejme ani na význam pro rodiče. Mají na týden o starost méně, šanci odpočinout si od péče o cukrovku dítěte a odpovědnosti za ni.

Jak se na tábor dostat?

Zájemci se mohou obrátit na pořádající organizaci Sportpropag Praha (www.sportopropag.cz), Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí ČR (www.diadeti.cz) nebo se poradit ve své diabetologické ordinaci. Tábor trvá týden. Obvykle jsou přijímány děti od 10 let věku včetně těch, které neumějí lyžovat vůbec. Je běžné, že se mohou diatábora účastnit i děti, které cukrovku nemají, třeba sourozenci nebo kamarádi.

Diatábory leden 2020

12.–19. 1. B edřichov v Jiz. h.
Zimní dia tábor Diacelu
Kde: horský hotel Jelínek, Bedřichov v Jizerských horách
Info: www.diacel.cz

17.–19. 1. Olešnice v Orl. h.
Diakamínek na lyžích
Kde: chata Juráška, Olešnice v Orlických horách
Info: diakaminek.cz

25. 1.–1. 2. Bedřichov v Jiz. h.
Zimní diatábor Sportpropag
Kde: penzion Centrum, Bedřichov v Jizerských horách
Info: sportpropag.cz

Zkuste letos zimní tábor. Ať se vám líbí.

MUDr. Jaroslav Škvor, CSc.

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x