Zhoršení hodnot glykovaného hemoglobinu u mladých pacientů s diabetem

Američtí vědci na základě studie zjistili, že i přes moderní technologické přístupy v léčbě diabetu nejsou většinou mladí lidé s diabetem 1. typu schopni si dostatečně hlídat hodnoty glykémií. 

Zhoršení hodnot glykovaného hemoglobinu u mladých pacientů s diabetem

Oproti předchozím generacím je zřejmé, že někteří mladí lidé s diabetem nedostatečně využívají benefitů kontinuální monitorace glykémie a dalších technologických novinek, které nyní léčba cukrovky nabízí. Americká studie shromažďovala údaje od 6 492 lidí s diabetem 1. typu – zaměřila se především na jejich monitoraci glykémie a hodnotu glykovaného hemoglobinu (HbA1c). Studie odhalila, že v letech 2014 – 2019 došlo ve sledovaných věkových skupinách 10 – 14 let, 15 – 19 let a 20 – 24 let k navýšení hodnoty glykovaného hemoglobinu ve srovnání s předchozími lety.

Do budoucna proto vědci doporučují vytvořit průzkum, který by se zaměřil na to, jak naučit mladé pacienty s diabetem 1. typu správně využívat moderní technologické novinky v rámci léčby cukrovky a především na to, jakými postupy tyto diabetiky správně dlouhodobě motivovat.

Zdroj: diabetes.co.uk

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x