Zdraví podle znamení zvěrokruhu: Beran až Panna. Jaké máte riziko rozvoje cukrovky?

Zdraví podle znamení zvěrokruhu: Beran až Panna. Jaké máte riziko rozvoje cukrovky?
Raci a Panny jsou náchylnější k trávícím obtížím... Zdroj: Shutterstock

Pokud jste příznivci astrologie, jistě vás bude zajímat, co vám hvězdy předpovídají ohledně zdraví. Každé znamení zvěrokruhu má údajně dispozice ke konkrétním obtížím. Těm se dá však zdravým životním stylem předcházet. Zjistěte, jak vás může potrápit zdraví a zda vám hrozí v budoucnu cukrovka! Přinášíme první díl cílící na znamení Berana až Panny.

Znamení zvěrokruhu dává do vínku člověku určité charakterové vlastnosti, stejné je to pak i se zdravím. Ovšem takovéto předpovědi nelze brát jako ekvivalent k odborným lékařským informacím. Může to být však určitá forma doporučení, jak o sebe lépe pečovat.

! Další díl cyklu Zdraví podle znamení zvěrokruhu: Jaké máte riziko rozvoje cukrovky vám představíme opět za týden se zbývajícími znameními Vah až Ryb.

Ohnivý Beran a jeho „horká hlava“

Máte ve svém okolí horkokrevného a energického Berana? Pak jistě víte, že je to také velice rozhodný a cílevědomý člověk, který si jde tvrdě za svým. Může také snadno podléhat stresu, proto je náchylnější k migrénám. Pomoci může k regulaci nakumulovaného stresu meditace nebo pravidelný odpočinek. Nejeden Beran také rád holduje kořeněným jídlům, je však vhodné (především s přibývajícím věkem) aromatické a pikantní koření redukovat, jinak hrozí vysoký krevní tlak, kardiovaskulární obtíže nebo kožní problémy. A jak je na tom toto znamení s cukrovkou? U žen existuje riziko v seniorském věku a u mužů už po čtyřicítce.

Tvrdohlavý Býk se smyslem pro požitky

O Býkovi je známé, že si rád dopřeje dobré jídlo a pití. Je to tedy rozený požitkář. Jeho tvrdohlavost pak může dostat do úzkých nejednoho člověka. Mezi silné stránky Býka však patří houževnatost a vnitřní síla. Vydrží skutečně mnoho a také má velké a dobré srdce. A jak je na tom tohle znamení zvěrokruhu se zdravím? Náchylné může být zejména k problémům s hrdlem. Bolesti krku jsou to, co Býka může často trápit. Co se týká diabetu, u starších žen je riziko jeho rozvoje zhruba střední. Muže pak snadno překvapí klidně už kolem čtyřicítky, a to náhle, zvýšenou hladinou krevního cukru. Dostatek pohybu a vyvážený jídelníček jistě pomohou s prevencí.

Společenský Blíženec s mnoha zájmy najednou

Až potkáte člověka, který se s vámi dá jen tak do řeči a bude velmi okouzlující a zábavný, pravděpodobně půjde o Blížence. Tito lidé jsou nesmírně společenští a dokážou dělat i více věcí najednou. Není tedy žádnou novinkou, že leckterý Blíženec má nespočet koníčků, které s přehledem stíhá. Dostihnout jej však mohou při nedostatečném odpočinku duševní problémy. Toto znamení zvěrokruhu má totiž kromě dýchacího systému a kůže citlivý i nervový systém. Diabetes pak hrozí ve stáří především dámám. Muži (pokud jsou skutečně aktivní) nemusí být vůbec rizikoví.

Diabetes a psychosomatika: Dávné teorie lékařů a vědců, které vedou nejen k zamyšlení, ale i k úsměvným reakcím

Snaha o porozumění psychosomatickým příčinám diabetu v minulosti nezřídka kdy vyústila ve stigma a obviňování pacienta z toho, že je nemocný. ...

Citlivý Rak a jeho lpění na lidech i na věcech

Rak je jedním z nejcitlivějších znamení zvěrokruhu. Vyniká také výraznou empatií. Avšak jeho slabší stránkou je to, že si snadno vypěstuje závislost na svých bližních nebo nepotřebných věcech. Zdravotně jej ovlivňují zase ty emoce. Nerad je dává na obdiv. Raději je střádá, což ovšem nelibě nese trávicí ústrojí. Mohou se tak vyskytnout problémy s metabolismem nebo trávením. Na oblast břicha by tedy měl být Rak obzvlášť opatrný. Prevencí obtíží je ventilace pocitů. A protože si Rak s oblibou dopřeje dobré a někdy i tučné jídlo, měl by dbát též na svou zdravější životosprávu. Hlavně pak ženy Račice, kterým může hrozit rozvoj diabetu velmi časně, pokud nedají mnoho svému jídelníčku. Muži jsou pak ohrožení cukrovkou střední mírou rizika.

Okouzlující Lev a jeho „EGO“

Lva zřejmě poznáte v davu snadno. Je to charismatická bytost, která je ráda středem pozornosti. A pakliže se jí dostane chvály z okolí, je v sedmém nebi. Lev je obecně velmi laskavý člověk, jen někdy si může hrát tak trochu na „supermana“. Nerad žádá druhé o pomocnou ruku, protože má pocit, že vše musí zvládnout sám. Ego v jeho životě hraje velkou roli. Pozor by mělo dát toto znamení zvěrokruhu hlavně na infarkty, migrény nebo neurologické obtíže (páteř/mícha). Cukrovka si pak může počíhat zejména na dámy ve středním věku, které se během svého života příliš nehýbaly/nehýbají.

Spolehlivá Panna a její smysl pro detail

Znamení Panna je velmi praktické. Nikdy nelétá v oblacích a snaží se držet nohama na zemi. Také má pečovatelské tendence, ovšem když se jedná o její zdraví, příliš na něj nehledí. Proto by Panna měla čas od času myslet na řádný relax. Jen tak může zdárně předejít zdravotním problémům s žaludkem nebo se střevy. Trávicí trakt je Achillovou patou Panny, proto by o něj měla pečovat nutričně vyváženým jídlem. Diabetes pak zejména ve starším věku hrozí jak ženám, tak i mužůmza předpokladu, že prožijí hektický život bez jakéhokoliv odpočinku.

Zdroj: Timesofindia.indiatimes, Horoskopy-online, Blesk

5042

Diskuze k článku