Zastoupí praktický lékař diabetologa?

Někteří pacienti s lehkým průběhem cukrovky se ptají, musí-li neustále dojíždět za specialistou – diabetologem a zda by někdy nestačila kontrola u praktického lékaře.

Zastoupí praktický lékař diabetologa?

Pokud se jedná o diabetes 2. typu bez komplikací, skutečně je možné, aby pacienta sledoval praktický lékař. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) tento trend podporuje: „Specialisté tak budou mít větší prostor a čas věnovat se léčbě diabetiků 1. typu a těžších případů diabetiků 2. typu.“ Všechny potřebné léčivé přípravky mohou předepisovat jak specialisté, tak i praktičtí lékaři. Pouze pro zdravotnické prostředky, jako jsou glukometry, diagnostické proužky, aplikátory inzulinu, injekční stříkačky, jehly a další pomůcky musíte k diabetologovi.

Připomínáme, že i letos mohou diabetici pojištění u VZP žádat o různé finanční příspěvky na zdravotní pomůcky pro diabetiky (až 500 Kč) , nebo na úhradu nákladů vynaložených při sestavení jídelníčku, na sportovní prohlídku či na pravidelné pohybové aktivity. Tyto příspěvky mohou čerpat jak děti, tak dospělí.

Diskuze k článku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na