
Plicní lékaři varují: Cigarety a uzeniny jsou smrtelná kombinace
Někteří pacienti s lehkým průběhem cukrovky se ptají, musí-li neustále dojíždět za specialistou – diabetologem a zda by někdy nestačila kontrola u praktického lékaře.
Pokud se jedná o diabetes 2. typu bez komplikací, skutečně je možné, aby pacienta sledoval praktický lékař. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) tento trend podporuje: „Specialisté tak budou mít větší prostor a čas věnovat se léčbě diabetiků 1. typu a těžších případů diabetiků 2. typu.“ Všechny potřebné léčivé přípravky mohou předepisovat jak specialisté, tak i praktičtí lékaři. Pouze pro zdravotnické prostředky, jako jsou glukometry, diagnostické proužky, aplikátory inzulinu, injekční stříkačky, jehly a další pomůcky musíte k diabetologovi.
Připomínáme, že i letos mohou diabetici pojištění u VZP žádat o různé finanční příspěvky na zdravotní pomůcky pro diabetiky (až 500 Kč) , nebo na úhradu nákladů vynaložených při sestavení jídelníčku, na sportovní prohlídku či na pravidelné pohybové aktivity. Tyto příspěvky mohou čerpat jak děti, tak dospělí.
Nepochopím,v Německu vám predepise každý prakticky lékař Insulin a vše potřebné k tomu.Jste stále pod kontrolou.Odber krve pravidelně. Tirschenreut nemá Diabetologa lidé by museli až do Weidenu. Samozrejmne jakmile se vyskytnou nějaké problémy tak se musí k diabetologovi.Vse si dnes merime sami doma.V Dia poradne sedíte 2 až 3 hod v čekárně na recept. Tlak a váhu si tes merim doma.Pro mně nepochopitelné proč Prakticky lékař v dnešní době nemůže předepsat Insulin.Urcite se Tes ušetří ve zdravóvotnim pojištění.Myslete na starší pacienty. To ježdění,čekání, stres jak dojedu,je to smutné.