Zastoupí praktický lékař diabetologa?

Někteří pacienti s lehkým průběhem cukrovky se ptají, musí-li neustále dojíždět za specialistou – diabetologem a zda by někdy nestačila kontrola u praktického lékaře.

Zastoupí praktický lékař diabetologa?

Pokud se jedná o diabetes 2. typu bez komplikací, skutečně je možné, aby pacienta sledoval praktický lékař. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) tento trend podporuje: „Specialisté tak budou mít větší prostor a čas věnovat se léčbě diabetiků 1. typu a těžších případů diabetiků 2. typu.“ Všechny potřebné léčivé přípravky mohou předepisovat jak specialisté, tak i praktičtí lékaři. Pouze pro zdravotnické prostředky, jako jsou glukometry, diagnostické proužky, aplikátory inzulinu, injekční stříkačky, jehly a další pomůcky musíte k diabetologovi.

Připomínáme, že i letos mohou diabetici pojištění u VZP žádat o různé finanční příspěvky na zdravotní pomůcky pro diabetiky (až 500 Kč) , nebo na úhradu nákladů vynaložených při sestavení jídelníčku, na sportovní prohlídku či na pravidelné pohybové aktivity. Tyto příspěvky mohou čerpat jak děti, tak dospělí.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
Irena
10.3.2020 9:03

Nepochopím,v Německu vám predepise každý prakticky lékař Insulin a vše potřebné k tomu.Jste stále pod kontrolou.Odber krve pravidelně. Tirschenreut nemá Diabetologa lidé by museli až do Weidenu. Samozrejmne jakmile se vyskytnou nějaké problémy tak se musí k diabetologovi.Vse si dnes merime sami doma.V Dia poradne sedíte 2 až 3 hod v čekárně na recept. Tlak a váhu si tes merim doma.Pro mně nepochopitelné proč Prakticky lékař v dnešní době nemůže předepsat Insulin.Urcite se Tes ušetří ve zdravóvotnim pojištění.Myslete na starší pacienty. To ježdění,čekání, stres jak dojedu,je to smutné.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x