Vzdělávací program pro děti o lidském těle v OC Harfa Praha

Pražské obchodní centrum Galerie Harfa připravila pro děti nový seriál vzdělávacích programů zaměřených na lidské tělo a okolní prostředí. Akce nese název Můj lepší svět a bude pravidelně probíhat po celý letošní rok.

Vzdělávací program pro děti o lidském těle v OC Harfa Praha

Seriál má dětem ukázat, jak funguje jejich tělo a jaké důsledky má lidská činnost na přírodu a okolní prostředí. První díl s názvem „Kdo jsem?“ proběhl o víkendu 16. a 17. března. Vysvětlil dětem, jak se tělo chová, když je zdravé a co se s ním děje při nemoci. Odpověděl také na řadu otázek, které děti zajímají, a na které rodiče často neznají odpovědi – např. kde se berou slzy, jaký je rozdíl mezi kašláním a kýcháním, jak se hojí zranění, proč zíváme, kde se tvoří krev nebo kdy a proč začnou růst vousy.

Mobilní nemocnice i měření tlaku

Celkem mají v obchodním centru letos proběhnout 4 díly nového programu. Účastníci se dále mohou těšit na informativní a edukativní panely, mobilní nemocnici, kurzy první pomoci, foto koutek či měření tlaku a tuku. Pro děti budou připraveny otázky a dárky za správné odpovědi. Akce se bude konat pod dozorem studentů z Karlovy Univerzity ve spolupráci s IFMSA. Cílem projektu je mimo jiné pomoci lidem zbavit se strachu z lékařů a nemocničního prostředí. Vstup na všechna stanoviště je zdarma.

V květnu se zaměří na jídelníček

Druhý díl s názvem „Co jím“ se v květnu zaměří na stravu. Účastníci se seznámí s různými potravinami, kde se pěstují, jak se vyrábějí, co je zdravé a co tělu spíše škodí.
Další akce „Kde žiji?“ v září otevře téma rozdílů života ve městě a na vesnici. Děti se dozví i o tom, jak se žije lidem na poušti nebo v pralese. Poslední díl „Zachraňme Zemi!“ proběhne v listopadu a bude se koncentrovat na naši planetu. Děti se dozví, co to jsou klimatické změny, jak funguje příroda a jak bychom se k ní měli chovat.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x