Využívání senzorů u dospívajících diabetiků

Studie provedená Dětskou nemocnicí ve Filadelfii zjistila, že pokud se na rozhodnutí využívat pro léčbu diabetu senzor pro kontinuální monitoraci glykémie podílí vedle lékařů či rodičů také samotní mladí či dospívající diabetici, je mnohem větší šance dosáhnout dlouhodobě lepších výsledků hodnot glykemie.

Využívání senzorů u dospívajících diabetiků

Americká studie, které se zúčastnilo 108 dospívajících diabetiků 1. typu a jejich rodičů, nabádá k většímu zapojení samotných dětských pacientů – bylo by vhodné, aby se mladí diabetici také podíleli na rozhodnutí, zda jsou ochotni využívat pro lepší monitoraci glykémie senzory.

Psycholožka Victoria A. Miller uvedla toto: „Abychom maximalizovali klinické přínosy senzorů pro kontinuální monitoraci glykémie (CGM), naše výsledky naznačují, že je nutné více zapojit do rozhodovacího procesu samotné mladé pacienty s diabetem – je důležité reflektovat jejich názory či obavy a zodpovídat na otázky týkající se fungování a využívání senzorů.“

Používání senzorů je velmi výhodné pro lidi s diabetem 1. nebo 2. typu, protože zařízení sleduje hladinu glykemie po celý den i noc. Pokud glykemie klesne příliš nízko nebo naopak vystoupá příliš vysoko, senzor na tuto změnu průběžně upozorní. Dle vědců je nyní zapotřebí vyvinout účinné strategie, které by pomohly zvýšit u mladých a dospívajících diabetiků zájem o využívání senzorů.

Zdroj: diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x